Cyanogen uvolňuje flashovatelný balíček svých aplikací

cyanogenmod_icoico

Ti z vás, kteří ve svých smartphonech používají alternativní verze Androida, tzv. „custom ROM“, jistě znají flashovatelné balíčky GApps. Jedná se o balíčky aplikací Googlu, které nejsou standardní součástí firmwarů, postavených na open source platformě AOSP. Po instalaci vlastního systému v podobě čistého Androida, je pak nutné tyto balíčky ručně flashovat zvlášť, pokud chcete Googlí aplikace používat. Obsahují totiž důležité prvky, jako třeba Obchod Play nebo Google Play Services. S podobným principem volitelného instalování systémových aplikací přichází i společnost Cyanogen, která tak své aplikace nabízí volně i pro komunitní verze operačního systému.

Cyanogen uvolňuje C-Apps

Balík C-Apps má s GApps mnoho společného. V holé podobě se jedná o balíček ZIP, který se flashuje pomocí recovery menu. Neobsahuje ale tolik důležité aplikace, jako balík GApps. V balíku C-Apps tak naleznete známé aplikace ze systémů CyanogenMod, jako třeba AudioFX, Dialer with Truecaller nebo třeba aplikaci pro připojení Cyanogen účtu.

Cyanogen - C-Apps

Balíček je možné instalovat na všechny firmwary postavené na CyanogenMod 12.1 (Android 5.1) a CyanogenMod 13 (Android 6.0). Výhodou tak je, že vývojáři těchto firmwarů již nemusí zmíněné aplikace zahrnovat do svých instalaček, ale jejich použití nechají přímo na samotném uživateli.

Zdroj: androidpolice.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)