Copenhagen Wheel – chytré kolo, které šlape za vás

cph_wheel0811

Je jasné, že budoucnost nahrává “chytrým” technologiím. Už dnes si můžeme pořídit mnoho příslušenství, které nám monitoruje naši denní aktivitu nebo nám jakkoliv jinak pomáhá. Další novou technologií by mohlo být laicky řečeno chytré kolo, které se propojí skrze váš smartphone.

wheel

Speciální kolo Copenhagen Wheel disponuje 350W elektormotorem, který je poháněn 48voltovou baterií. Jak už tedy tušíte, kolo bude občas šlapat za vás a to hlavně do kopce nebo i jak budete sami potřebovat. To, v které části vaší projížďky se elektromotor aktivuje, nastavujete již v telefonu, který s kolem propojíte skrze Bluetooth 4.0. Zde si nastavíte, jak hodně vám má elektromotor pomáhat při stoupání do kopce nebo kdy pomáhat nepotřebujete. Zároveň skrze aplikaci můžete kolo zablokovat nebo sledovat ujetou vzdálenost či spálené kalorie. Maximální rychlost kola při pohánění elektromotorem je 32 km/h.

Copenhagen_wheel_2013 (2)

Nutností zůstává občas kolo dobíjet, respektive baterii, která pohání elektromotor. Toho docílíte šlapáním v proti směru například když jede z kopce nebo když brzdíte. V tuto chvíli se baterie dobíjí díky kinetické energii. Copenhagen Wheel si můžete pořídit v předobjednávce za 700 dolarů, nebo později v normálním prodeji za 799 dolarů, tedy kolem 16 000Kč, což rozhodně není málo vzhledem k tomu, že se jedná pouze o cenu za zadní kolo s elektromotorem.

Koupili byste si kolo Copenhagen Wheel, nebo dáváte přednost raději “vlastnímu pohonu”?

The Copenhagen Wheel official product release

The Copenhagen Wheel official product release

 Zdroj: phonearena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)