Novoroční předsevzetí: stát se top vývojářem mobilních aplikací

Code Camp (3)

Komerční článek

Vzdělávací projekt Code Camp se po úspěšném prvním ročníku mění na neziskovou organizaci a otevírá další kurzy. Zatímco léto 2015 patřilo programátorům webových aplikací, na jaře 2016 si přijdou na své začínající talentovaní mobilní vývojáři. Hlásit se mohou už teď. Čekají na ně hned 3 různé tříměsíční večerní kurzy mobilního vývoje (iOS, Android, React). V kurzu si upevní základní znalosti a získají cenné praktické zkušenosti při práci na reálném mini projektu v malém týmu. Lekce jsou určené vybraným studentům posledních ročníků studia, absolventům a pracujícím. Jarní mobilní Code Camp je díky partnerům z řad úspěšných českých internetových firem pro účastníky zdarma. Uzávěrka přihlášek je 29. ledna 2016.

Code Camp je iniciativa inspirovaná v zahraničí oblíbenými programátorskými akademiemi a bootcampy. Podobné kurzy stojí v cizině v přepočtu desítky až stovky tisíc korun. Český Code Camp ale sází na spojení se silnými partnery. Tentokrát jimi jsou firmy Miton, Ackee, Skrz.cz, Heureka, Usertechnologies, Bonami, StartupJobs, Hotel.cz a Twisto. Díky jejich podpoře se může kurzu zúčastnit opravdu každý, kdo prokáže v přijímacím řízení dostatečné předpoklady a motivaci. “Být dva měsíce mezi motivovanými lidmi s podobnými zájmy je sám o sobě skvělý zážitek. Kamarádský přístup všech mentorů a neustále dobrá nálada byl jedním z důvodů, proč jsem se tak rád učil nové věci,” říká absolvent letního Code Campu Dominik a jedním dechem dodává: “Popovídat si u piva po dlouhém dnu učení a práce o nové technologii a zkušenostech nebylo výjimkou.“

Code Camp (4)

Pro mladé programátory představuje Code Camp báječný akcelerátor, který je výrazně posune dopředu a dá jim možnost nastoupit rovnou do některé z partnerských firem. Po letním campu se tak rozhodla třetina z 21 certifikovaných absolventů. “Z Code Campu máme dva programátory. Jednoho na plný a druhého na částečný úvazek. Jsou sice ještě ve zkušební době, ale už teď to vypadá, že jsou hodně dobří a výborně zapadli do týmu,” komentuje výsledek prvního ročníku Code Campu ředitel Bonami Václav Štrupl.

Předáním certifikátu to ale nekončí. “Chceme zůstat s Codecampery i nadále v kontaktu, pořádat pro ně pravidelná setkání alumni, dál je rozvíjet a sledovat, jak se jim daří. Mnozí se chtějí do našich aktivit zapojit jako dobrovolníci. Je vidět, že jsou z Code Campu nadšení a chtějí stejnou příležitost zprostředkovat i dalším lidem,“ prozrazuje manažerka Code Campu Kateřina Hronová.

Code Camp (1)

Více informací naleznete na oficiálním webu akce.

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (3)