Menu

Co se událo na MWC 2012: den 1.

V noci z neděle na pondělí zbylo po úvodní lavině informací našim redaktorům Petru Mišákovi a Tomáši Očadlému jen několik hodin spánku. Ráno se vrátili zpátky na barcelonské výstaviště, kde se vše pomalu rozjíždělo na plné obrátky. První oficiální den Mobile World Congressu 2012 právě začínal. Na tiskových konferencích, kde strávili značnou část dne, je čekali představitelé výrobců, vývojáři, lidé z PR a především nejnovější telefony s Androidem.

Dobré ráno se Samsungem

Korejský gigant opět zahajoval, když oznámil Samsung Galaxy Note 10.1 a Galaxy S Wi-Fi 4.2. Kromě toho, že tento výrobce má zjevně zálibu ve skládání názvů ze slova “Galaxy,” typu a čísla, Samsung ví, jak udělat efektně vypadající zařízení. Note 10.1 není výjimkou a s “kouzelnou tužkou” S Pen jistě najde i praktické využití. Hlavně té “tužce,” prosím, neříkejte stylus ;).

Také Galaxy S Wifi 4.2 vypadá dobře, ale i tak se musíme ptát, jestli to bude opravdu “nejlepší pro sbírání zkušeností s Androidem.” Ale proč neudělat z Galaxy S II multimediální přehrávač s přístupem k Wi-Fi, že?

Samsung Galaxy S Wifi 4.2

Samsung Galaxy S Wifi 4.2

Návrat Padfonu

Kdysi dávno, v daleké galaxii ASUS oznámil Padfone. Včera se toto skoro až mýtické zařízení proměnilo v realitu, když ASUS přišel s telefonem, který se zasunutím do slotu promění v tablet, jež lze zasazením do dokovací stanice transformovat v netbook. Kromě toho ASUS předvedl pěkný pár tabletů ze série Transformer – high-endový Infinity 700 a do střední třídy mířící Pad 300.

Asus Padfone

Asus Padfone

Alcatel: Třikrát One Touch, prosím!

Francouzský Alcatel si na letošní MWC připravil tři novinky: One Touch 995, One Touch 991 a One Touch 918. Svou nabídkou míří na nejnižší a střední segment trhu – procesor modelu OT 918 běží na pouhých 650 Mhz a disponuje displejem s úhlopříčkou 3,2 palce. Prostřední 991 má 800MHz CPU a čtyřpalcový displej, 995 pak 1,4GHz procesor a displej s úhlopříčkou 4,3 palce.

Alcatel One Touch 995

Alcatel One Touch 995

Motorola: Sportem ku zdraví!

Motorola ukazovala RAZR, který se objeví v nabídce španělského operátora Yoigo, a modely Motoluxe a Defy Mini. Sportovněji orientované návštěvníky pak zaujalo zařízení MotoACTV3.

MotoACTV3

MotoACTV3

ZTE: Další čtyřjádro se zmrzlinou

Čínský výrobce ZTE přišel se silnou zbraní, osazenou čtyřjádrovým procesorem Tegra 3 (ne, ještě nejsme unavení z tohoto slovního spojení ;) ), vyzbrojenou 4,3palcovým displejem, která bude dodávána s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.  

Drželi jsme v ruce “nejrychlejší telefon na světě”

Redaktoři Světa Androida si také osahali “nejrychlejší telefon na světě” – čtyřjádrový Huawei Ascend D Quad.

Po takovém rušném dni samozřejmě vyhládne, takže nakonec se náš tým zakousl do skutečné ruské zmrzliny ve tvaru loga operačního systému Ice Cream Sandwich. Nejmenovaný redaktor pak propadl výherním automatům, zatímco druhý, také nejmenovaný ;), si nechal robotem vyšperkovat kryt svého Galaxy Note.

To by mělo být to hlavní z pondělních událostí. Jste připraveni na druhý den?

 

Komentáře

Marek

Marek

28.2.2012 11:24

Škoda, že to píšete podle toho, kolik přístrojů se vám dostane do ruky. Alcately byly tři, tak píšete o třech. Kdyby se vám jich do rukou dostalo 10, píšete o deseti, a kdybyste se k žádnému nedostali, pak Alcatel na MWC vlastně nebyl, že? Přitom tam má spoustu zajímavých smartphonů jako OT 993, OT 985, nebo OT 916 a taky normální telefony jako OT 902, OT 808 a spousta dalších.

ans

ans

28.2.2012 11:49

ses trochu OT .)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

5.3.2012 12:24

Marek:
vyrazili jsme na MWC2012 do Barcelony, především pro to abychom Vám přinesli čerstvé informace z vlastních rukou. Pokud se nám tedy nějaký telefon do rukou nedostane, ostatní kolegové přímo v CZ redakci se pokusí pozjišťovat maximum informací a taktéž se je dočtete na portálu Svět Androida.

RSS (komentáře k článku)