Chytré tenisky Le Chal pro zrakově postižené

lechal320

První chytré tenisky jsou konečně na cestě. Mnozí z vás si jistě řeknou na co tu máme další chytré příslušenství, jenže tentokrát to opravdu má smysl. Chytré tenisky totiž nefungují jen pro zaznamenávání vašich kroků, ale jsou určeny především pro zrakově postižené. Díky těmto teniskám a navigaci v mobilu, dokáže i zrakově postižený dojít do svého cíle bez větších problémů.

chytré tenisky Le Chal1

Chytré tenisky s názvem Le Chal pochází z Indie od dvou techniků z MIT Krispiana Lawrence a Anirudha Sharma. Jejich projekt na pomoc zrakově postiženým stačí propojit s telefonem skrze Bluetooth, kde pomocí hlasu zadáte požadovanou cílovou destinaci a poté již necháte své boty, aby vás navigovaly na místo určení. Vše funguje za pomocí doprovodné aplikace a GPS. Aplikace posílá informace do speciálních vložek bot, které poté začnou vibrovat. Pro představu, pokud máte odbočit vlevo, levá bota lehce zavibruje a naopak. Kromě navigování lze tenisky použít k běžnému sportovnímu vyžití. Boty počítají jak ušlé kroky, tak i počet spálených kalorií. všechny potřebné informace se vám ihned posílají do aplikace určené k botám.

chytré tenisky Le Chal2

Kouzlo tedy není v teniskách, ale spíše ve speciálních vložkách, které jsou v botách. Ty lze snadno vyndat a umístit do jiných bot.Na zadní straně vložek je umístěna baterie. Pokud však použijete chytré tenisky, baterii vkládáte na zadní straně bot. Chytré tenisky jsou k dispozici v předobjednávce v online obchodě od 7. března za cenu kolem 100 dolarů, ale pro zrakově postižené je zde připravena speciální cena, která se pohybuje na hranici 40 dolarů, což je sleva o více než polovinu právě těm, kteří to potřebují nejvíce.

chytré tenisky Le Chal3

Lechal

Lechal

Zdroj: bostonmagazine, parts-people, lechal

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)