Češi fotí mobilem nejraději sami sebe, zvířátka a přírodu

selfie_banners

Agentura Factum Invenio se pochlubila velmi zajímavou statistkou, ve které sledovala, jak využívají čeští uživatelé mobilní telefon k fotografování. Podle průzkumu již více než 3/4 Čechů nemá klasický fotoaparát, vystřídaly jej totiž mobilní telefony. Češi jsou stále více přesvědčeni, že “kvalitní” fotoaparáty v telefonech kompakty hravě zastoupí.

Umíráček klasickým fotoaparátům přinesl především masivní nástup chytrých telefonů, které mají solidní optiku, jež většinové populaci dostačuje,“ komentuje výsledky průzkumu Branko Gugleta, marketingový ředitel Tesco Mobile.

A co Češi fotí vůbec nejčastěji? Až 62 % všech fotografií tvoří nejrůznější fotografie přírody, což není až zase tak překvapivé. Velký podíl ovšem mají také fotografie samotných uživatelů, kteří se zachycují na oblíbených “selfie” fotografiích. Mladší generace navíc přiznává, že pořizuje nezřídka také “selfie” fotografie choulostivějšího charakteru. Oblíbenými objekty pro fotografování zůstávají také zvířátka, děti a historické památky.

cesi fotí sami sebe

Nejzajímavější z celé ankety je podle nás fakt, že čeští zákazníci pořizují stále častěji mobilní telefony za účelem fotografování a klasické fotoaparáty již nepotřebují. Za tuto situaci může i klam s megapixely ze strany výrobců, kteří vědí, že méně zkušení uživatelé na tento parametr slyší. Při malém snímači a nekvalitní optice nám ovšem vysoké rozlišení nepomůže. Na druhou stranu i mobilní telefony při dobrých světelných podmínkách dokážou vykouzlit hezké fotografie.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)