Menu

Casio představilo odolné hodinky s Android Wear

Casio WSD-F10 smartwatch – náhleďák
Casio představilo odolné hodinky s Android Wear
Ohodnoťte článek

Přestože se chytré hodinky a náramky staly během loňského roku poměrně žádaným zbožím, spousta lidí je stále vnímá jako zbytečnost, která vypadá trochu divně. Jak čas plyne, pouštějí se do výroby chytrých hodinek i ti největší hráči na hřišti s časomírou. Před koncem minulého roku oznámil své chytré hodinky například Tag Heuer, který patří mezi švýcarskou špičku. Nyní se přidává i další velmi proslulá značka, Casio.

Casio boduje v každém ohledu

Tento japonský výrobce již dlouhou řadu let vyrábí vedle hodinek i nejrůznější elektroniku a tak má i v tomto oboru jisté zkušenosti. A o tom vypovídají i nyní představené, outdoorové chytré hodinky WSD-F10. Ty jsou až nestydatě velké, na čemž se podepsal i materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Je jím MIL-STD-810, což je jistá forma pancíře používaná americkou armádou. Hodinky jsou navíc voděodolné až do 50 metrů, takže ani utopit je by se vám, za běžných outdoorových okolností, nemělo podařit.

Casio WSD-F10 smartwatch 1

Displej hodinek má průměr 1,32″ a rozlišení 320 x 300 pixelů. Ano, i zde je trošku vyseknutá spodní hrana, podobně jako u Moto 360, ačkoli u hodinek Casio to vypadá o poznání estetičtěji. Co je na displeji ale nejzajímavější, je použití dvouvrstvého LCD s monochromatickým režimem. Díky němu se výdrž na jedno nabití dá údajně prodloužit až na jeden měsíc.

Pro celobarevné zobrazení pak Casio vyvinulo inteligentní watch-face, který pak nabídne jednoduchý a pohodlný přístup k senzorům a funkcím chytrých hodinek. Hodinky jsou vybaveny většinou běžných senzorů, takže můžete kontrolovat nadmořskou výšku a tlak vzduchu pomocí barometru, světové strany pomocí kompasu nebo grafy přílivů a východ či západ slunce pomocí kombinace senzorů s přístupem k internetu. Hodinky mají dokonce speciální tlačítko, které vám umožní ovládat hodinky a jejich jednotlivé nástroje i v případě, že máte na rukou rukavice.

Casio WSD-F10 smartwatch 3

Hodinky Casio běží na platformě Android Wear, přičemž výrobce předinstaloval zajímavé aplikace pro outdoor aktivity, jako jsou RunKeeper, ViewRanger nebo MyRadar. Pokud se ale nyní podíváme na většinu hodinek s Android Wear ve srovnání s těmito outdoorovými, hodinky Casio dávají větší smysl než jakékoli jiné. Je pravděpodobné, že se stanou velkým hitem, především ale mezi outdoorovými nadšenci.

Casio WSD-F10 smartwatch 2

Maloobchodní cena byla nastavena na 500$ (asi 12 tisíc Kč), což sice není úplně málo, ale vzhledem k zaměření a k možnostem, které hodinky dávají, se jedná o částku naprosto přijatelnou. Musíme podotknout, že na trhu se dají pořídit i hodinky třikrát dražší a přitom nemají tolik zajímavých parametrů.

Zdroj: TV

Komentáře

rokyshit

rokyshit

z aplikace
9.1.2016 10:11

Moto 360 2 generace se mi líbí víc.

Patrik N

Patrik N

z aplikace
9.1.2016 10:16

Konečně někdo přišel s něčím užitečným, hezkým a ještě k tomu s docela rozumnou cenou oproti třeba Huaweii….

mimar48

mimar48

z aplikace
9.1.2016 10:24

Milá redakce, není náhodou onen velezázračný pancíř, co ho používá slavná americká armáda pouhou normou, která sice je armádní, nicméně vyjadřuje pouze stupeň odolnosti zařízení?
Odolná Casia používají ocel, plast a jejich vzájemné kombinace, tohle bude podobné.

pan_cerny

pan_cerny

z aplikace
9.1.2016 10:38

Military standart je uplny pancir z pasovce. :-D

lggl

lggl

z aplikace
9.1.2016 10:38

Tak a mám jasno. Kupuju.! Splňují veškeré mé požadavky.

Christian

Christian

z aplikace
9.1.2016 10:52

Levné, krásné, odolné, plno nadstandardních funkcí (oproti jiným chytrým hodinkám) a k tomu záruka kvality CASIO :3

kalich5

kalich5

z aplikace
9.1.2016 11:12

Ty vypadají fakt dobře :)

MartinH

MartinH

z aplikace
9.1.2016 12:12

takový Garmin Fénix 3 nebo Vívoactive mají sportovních i outdoorových funkcí podstatně víc, ale zdejší redaktoři asi až tolik nesportují. ;)

Ivanson

Ivanson

z aplikace
9.1.2016 13:41

Souhlas. Garmin Fenix 3 jsou v tuto chvili nejpovedenejsi hodinky.

Andysek

Andysek

z aplikace
9.1.2016 17:09

Před půl rokem, možná i více, jsem navrhoval redakci aby udělali recenzi na Fenix 3 i že bych je, pokud bude potřeba zdarma půjčil. Reakce žádná, stejně jako recenze. Já nejsem odborník, oni ano (měli by být), já ty hodinky znám, oni ne. Koupil jsem je na základě recenzí uživatelů a musel jsem uznat že jsou nejlepší, nebo aspoň mezi nejlepší patří.

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

9.1.2016 17:32

MartinH + Ivanson: Až na to, že člověk co to myslí s aktivitama vážně, si ty Fenixy nikdy nekoupí. Nepřesné GPS, záseky, nutné restarty, vydávání aktualizací které znefunkční některé věci a čeká se na další update, zamrzání i na 2 minuty, nemožnost občas probudit display … to opravdu nikdo nepotřebuje. Viz tisíce a tisíce recenzí na internetu + má vlastní zkušenost.

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

9.1.2016 18:05

Andysek: Pokud jste nám psal na email a my se neozvali, omlouvám se, pravděpodobně zapadl. Pokud nabídka na zapůjčení hodinek na recenzi Fenix 3 stále platí, napište mi na email petr@ svetandroida.cz . Rádi se jim podíváme na zoubek. Díky

Andysek

Andysek

z aplikace
9.1.2016 20:01

Faktuž: Promiň, nejsem typ na slovní utkání v diskuzích. Ano, problémy byly, ale většina je odstraněna a nepsal jsem o dokonalosti, dokonalá věc nikdy nebude existovat. Proto jsem i navrhoval recenzi, aby se ukázala pozitiva a negativa. Každý čeká od hodinek něco jiného a tak někomu můžou vyhovovat. GPS nemohu potvrdit ani vyvrátit. Zásek nebyl jediný, nefunkčnost po aktualizaci jsem nezaznamenal, ani zamrznutí. Problém s probuzením displeje je nesmysl, u Fenixů je z principu vždy viditelný. Mimochodem, už jednou jsem Ti nabízel osobní setkání, kdy jsi dokazoval jaký jsi skvělý podnikatel. Nějak Ti došla odvaha. Ale je pravda, že někdy máš pravdu a souhlasím s Tebou, tak 50 na 50, takže normál.
Petr: ok, pošlu Vám mail. S půjčením nemám problém. Pan Faktuž by je taky mohl půjčit, když je nepoužívá.

Andysek

Andysek

z aplikace
9.1.2016 20:06

Faktuž: omlouvám se Ti, že jsem reagoval na Tvůj komentář, nevšiml jsem si že nemíří na mě. Slušnost je se omluvit.

lggl

lggl

z aplikace
10.1.2016 9:46

Osobně bych se s tím individuem také rád setkal. Je zajímavé že má doma vše. Má vše vyzkoušeno. Zná veškeré chyby android zařízení. Spolupracuje na vývoji android zařízení a jiných technologií. Rozumí veškerým technologiím které lidstvo zná . Určuje čím se má jezdit. Jaké vybavení v domácnosti používat. To vše vyplývá z jeho příspěvků. Tak rozsáhlé znalosti mít tak vystupuje v cirkusu. Nebo superman? Mimozemšťan? To ještě zvládá svou firmu o počtu 150 zaměstnanců kterým koupil k vánocům nexuse 😃. REDAKCI – prosím zbavte nás toho blázna šíří tu nesmysli! Není objektivní. Někdo si chce koupit nové zařízení a po přečtení jeho zvratků v komentářích si to rozmysli!

nosac

nosac

z aplikace
10.1.2016 14:10

Měl jsem několik typů hodinek s výškoměrem, ale CASIO byly často nepřesné. Nutná častá kalibrace. Pokud by tyto byli přesné a vydrželi slibovaný měsíc stálo by to za zvážení. Na hory používam SUUNTO a v běžném životě Cookoo2, doporučuji.

trent

trent

z aplikace
10.1.2016 17:08

Když jsem si přečetl příspěvek od manažera projektu, potvrdilo se jen to, co jsem říkal už několikrát. Že na info mail nemá cenu psát připomínky, protože to prostě zapadne. Když tam zapadnou i maily týkající se nabídky spolupráce…

MartinH

MartinH

z aplikace
10.1.2016 19:28

2Faktuz já je mám, dokonce jsem na ně psal jednu z prvních recenzí v češtině (na 920xt úplně první), měl jsem i předprodukční kusy, a to, co píšeš, jsou kraviny. Chyby sem tam jsou, nicméně vývoj je velmi rychlý a pokroky skvělé. No a stačí se podívat, kolik profíků třeba v triatlonu je používá….

MartinH

MartinH

z aplikace
10.1.2016 19:32

2Andysek já jsem redakci dokonce nabízel už hotovou recenzi;), asi taky „zapadla“…

RSS (komentáře k článku)