Bodyprint: odemkněte svůj smartphone otiskem ucha!

bodyprint titul

Čtečky otisků prstů integrované v těle chytrého telefonu zažívají v poslední době boom. Jedná se o rychlou a pohodlnou alternativu k odemykání telefonu gestem nebo klasickým heslem. V budoucnu by pro tento účel však mohl sloužit například otisk ucha na displeji. Právě o to usiluje Bodyprint, projekt vznikající v Yahoo Labs, který přemění dotykovou plochu vašeho kapacitního displeje v biometrický skener. Kapacitní displeje sice nemají dostatečnou rozlišovací schopnost, aby rozeznaly otisk prstu, ale například s právě zmíněným otiskem ucha si poradit dokáží. Při příchozím hovoru tak bude například stačit, když pouze přiložíte telefon k uchu a telefon se sám odemkne a automaticky příjme hovor. Ucho však není zdaleka jedinou částí těla, která může být pro odemčení telefonu použita. Systém má fungovat také s otiskem článků prstů, pěsti, dlaně a několika prstů při uchopení telefonu s prsty dokola.

  bodyprint 1

Tým stojící za vývojem Bodyprintu systém otestoval s 12 účastníky. K rozpoznání části těla docházelo s přesností 99,98 %, uživatele pak systém rozpoznal s přesností 99,52 %. Ke špatnému vyhodnocení a odmítnutí otisku přitom došlo v jednom ze třinácti pokusů. Technologie podporuje také provoz více uživatelských profilů na jediném zařízení.

Bodyprint: Biometric Authentication on Smartphones using the Touchscreen as a Scanner

Bodyprint: Biometric Authentication on Smartphones using the Touchscreen as a Scanner

Co na projekt Bodyprint říkáte? Měli byste důvěru v podobné řešení zabezpečení vašich osobních dat?

Zdroj. Cnet.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)