BioLite BaseLantern: chytrá lampička a powerpack na letní výlety

BioLite BaseLantern

Možná si vzpomenete na kotlík, který ohřeje párek a současně i nabije telefon, o kterém jsme psali před dvěma roky. Stojí za ním společnost BioLite, která nyní přichází s dalším zajímavým outdoorovým produktem BioLite BaseLantern – chytré lampičky kombinované s powerpackem.

https://www.youtube.com/watch?v=772ssFBYgnE

BioLite BaseLantern se představuje

BioLite BaseLantern je přenosná lampička, velká asi jako sendvič, která nejen svítí, ale její svit lze ovládat z chytrého telefonu a navíc dokáže nabíjet další zařízení.

BioLite BaseLantern BioLite BaseLantern

Pokusme se nyní shrnout její hlavní funkce v bodech:

  • Osvětlení prostoru světelným tokem 500 lumenů.
  • Nabíjení zařízení – BaseLantern funguje jako powerbanka.
  • Možnost ovládání přes Bluetooth – nastavení intenzity a barvy světla, aktivace osvětlení při přiblížení spárovaného zařízení.
Hlavní funkce Hlavní funkce

Lampička je koncipována tak, aby při co nejmenší velikosti poskytla co nejvíce světla. Obsahuje Li-Ion akumulátor s kapacitou 7800 mAh, který lze použít buď pro svícení (a to až po dobu 54 hodin) a/nebo k nabíjení dalších zařízení přes dva USB porty. Obejdete se tak bez nutné přítomnosti zásuvky elektrické sítě, což tento gadget předurčuje pro využití na túrách, při kempování, na koncertech, piknicích, plážích a dalších outdoorových aktivitách.

Lampička je velká jako sendvič Lampička je velká jako sendvič

Kromě základní varianty připravují autoři také verzi XL, která poskytne baterii s kapacitou 12000 mAh. Obě varianty poskytují odolnost proti stříkající vodě dle standardu IPX4.

Ovládání z chytrého telefonu

Z pohledu uživatele Androidu je patrně nejzajímavější propojení lampičky s chytrým telefonem, který funguje jako dálkový ovladač.

Ovládání z chytrého telefonu Ovládání z chytrého telefonu

Z mobilní aplikace, která bude k dispozici pro Android a iOS, lze:

  • Aktivovat osvětlení při přiblížení (resp. spárování zařízení).
  • Využívat různé světelné efekty.
  • Sledovat energii zbývající v akumulátoru.
  • Rozsvěcet a zhasínat lampu.
  • Nastavovat barvu, teplotu a intenzitu osvětlení.
Nabízené funkce Nabízené funkce

Jak pořídit BioLite BaseLantern

BioLite BaseLantern aktuálně sbírá peníze na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Do konce kampaně zbývají již jen necelé tři dny a proti požadovaným 75 000 dolarů se povedlo získat 673 000 dolarů (asi 16 milionů korun). Aktuálně se prodávají doslova poslední kousky – za 99 dolarů (cca 2 350 Kč) můžete pořídit základní variantu se dvěma světly SiteLite. Verze s větším akumulátorem pak přijde na 129 dolarů (asi 3 100 Kč). Do Česka ale musíme ještě připočítat 15 dolarů za poštovné.

Zdroj: kickstarter.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek