Bezpečnostní díra v internetovém prohlížeči

No Image-02

Bezpečnostní díra v AndroiduV posledních dnech se objevily diskuze ohledně v pořadí již několikáté bezpěčnostní díry v systému Android. Tentokrát se slabé místo týká internetového prohlížeče. Potenciálnímu zneužití by tak mohly být vystaveny i velmi osobní data uživatelů telefonu G1.

Pokud by se nějaký hacker rozhodnul využít této díry, měl by otevřené dveře k choulostivým údajům zadávaným přes webový prohlížeč, jako jsou uživatelská jména a hesla k různým službám. Stejně tak by byly v ohrožení například čísla kreditních karet při online placení a historie procházených stránek. K závažnosti bezpečnostní díry se dá tedy říci, že zkušený hacker by dokázal získat téměř veškerá zadaná data.

Google o problému ví již od 21. ledna a podle mluvčího Jaye Nancarrowa se všichni majitelé G1 dočkají updatu přes síť T-Mobile hned, jakmile bude dokončen. Díra se objevila v části kódu, která pochází “z pera” PacketVideo, společnosti vyvíjející multimediální software. Podílela se také právě na psaní kódu prohlížeče pro systém Android.

Zdroj: Forbes.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)