Menu

Aplikace „Bez Andreje“ když (ne)chcete nakupovat od ministra

bez_andreje_ico

Andrej Babiš je ministr financí a vedle toho také kontroverzní podnikatel s poněkud polemickou minulostí. Miliardáři patří celá řada podniků, firem, značek i mediálních titulů, které spolkl jeho holding Agrofert. Můžeme také konstatovat, že tento člověk dělí společnost na dva naprosto nesmiřitelné tábory. Při pohledu na jeho sbírku společnosti se na mysl vkrádá otázka: „Jde dnes vůbec nakupovat bez Andreje?“

Co aplikace Bez Andreje slibuje?

V Obchodě Play je autor Martin Vytrhlík velmi skoupý na slovo – do oficiálního popisku napsal jen: „Zjistěte, jestli zboží, které chcete koupit, vyrobil Andrej.“ Dále pak v textu upozorňuje, že ke správné činnosti programu je nutné ještě nainstalovat aplikaci pro čtení čárových kódů Barcode Scanner.

Jak aplikace Bez Andreje funguje v praxi?

Aplikace je velice jednoduchá – po nainstalování a prvním spuštění se okamžitě ocitnete v programu, který je mimořádně prostý. Stačí klepnout na tlačítko Skenovat čárový kód a po výběru čtečky zaměřit pomocí fotoaparátu telefonu odpovídající kód na výrobku.

Kromě instalace čtečky kódů není nutné nic nastavovat ani potvrzovat – v okamžiku, kdy aplikace identifikuje a načte kód, předá jeho zpracování programu Bez Andreje. Ten pak vydá verdikt v podobě hlášení, zda daný produkt byl vyroben v některé z firem spadající pod Agrofert, nebo nikoli.

Drobnou nevýhodou je skutečnost, že program vyžaduje ke své činnosti připojení k Internetu. Na jedné straně je to pochopitelné – získává tak přístup ke stále aktualizované databázi výrobků Agrofertu – na straně druhé to pro některé uživatele může být limitující omezení.

Na několika náhodně vybraných výrobcích jsme ověřili, že program funguje – zatímco čárovému kódu DVD médií Verbatim dal zelenou, špekáčky z Kosteleckých uzenin, Kosteleckou paštiku či kuřecí prsní řízky z Vodňan nám k nákupu nedoporučil. Podobnou zkušenost má i řada dalších uživatelů, kteří program hodnotili v Obchodě Play.

Žádné další možnosti, funkce a schopnosti tento nástroj nemá – ostatně není ani příliš velký důvod. Možná bychom ocenili možnost odeslat čárový kód, který aplikace chybně označí jako „Bez Andreje,“ do databáze. Autor by si tím významně ušetřil práci s její aktualizací.

Resumé

Pokud z nějakého důvodu máte potřebu bojkotovat produkty z firem, patřících současnému ministru financí Andreji Babišovi, bude vám tento program jistě užitečný. Může fungovat i opačně, což ocení příznivci této politické osobnosti. Aplikace umí sice jen jednu věc, ale dělá ji rychle, spolehlivě a v jednoduchém uživatelském prostředí.

Aplikace Bez Andreje je v Obchodě Play zcela zdarma a dosud si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. O jejich spokojenosti svědčí mimo jiné i průměrná známka 4,6 z 5,0 možných. Instalační balíček velký 1,2 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Názor spokojených uživatelů zastupuje například Daniel Pokorný, který k pěti hvězdičkám přidal komentář: „Super, že je to i na Android! 100% využiji!“ Podle Martina Lovreka to je dokonce „Nejlepší a nejužitečnější aplikace.“

Bez Andreje
Bez Andreje
Vývojář: Martin Vytrhlík
Cena: Zdarma

V případě zájmu můžete vyzkoušet také neoficiální port tohoto programu Bez Andreje – Bez Babise od McXon Dev, který se chlubí tím, že funguje i offline.

Bez Andreje - Bez Babise
Bez Andreje - Bez Babise
Vývojář: McXon Dev
Cena: Zdarma

Komentáře

Rendy

Rendy

z aplikace
20.6.2016 18:37

Konečně parádní aplikace! :D Tohle je budoucnost aplikací, totální informovanost lidí jedním klikem, šmejdi nazdar.

faktuzjsemtroll

faktuzjsemtroll

20.6.2016 18:45

Clovek, ktery vytvoril tuto aplikaci je jenom zavistivec, ktery Babisovi nesaha ani po kotniky.

peppa8053

peppa8053

z aplikace
20.6.2016 19:09

faktuz zase brečí .. ale i pro ty z druhe strany je App duležita.mužou kupovat jen jeho vyrobky .. tak klidek bobo :-P

rokyshit

rokyshit

z aplikace
20.6.2016 20:38

Redakce používá STB praktiky mazání komentářů.A já furt co ten Babiš a svět androida.

Michal Rada

Michal Rada

z aplikace
20.6.2016 21:00

ale Babiš má iPhone.

Mafiak

Mafiak

z aplikace
20.6.2016 22:02

Až odejde z vlády, tak už tam nebude nikdo, kdo by Kalouskum atd. šlapat na přesky.

peppa8053

peppa8053

z aplikace
20.6.2016 22:13

rokyshit : snazil se zabranit App z jablka přesun na robota .. pozdě :-D

dunco

dunco

z aplikace
20.6.2016 22:57

Kdyby jste raději psali pořádný články, tak uděláte líp. Aplikace na Kalouska by se hodila více. 😂

nosac

nosac

z aplikace
21.6.2016 5:44

Jestli produkci potravin vyrobil Babiš, mě nezajímá. Zbytečný balast. Nesrovnatelně kvalitnější aplikace je od dtestu. Testy zboží, tabulka Éček čtečka čar. kódu…

PepkulesCZ

PepkulesCZ

z aplikace
21.6.2016 8:22

On Babiše nekupuji nic, nepodporuji zloděje… A navíc od nového roku prosadil že bude povině v naftě 7% řepky olejné…At si ji stat strčí do prde** co mám auta na naftu tak si ji vozim z Německa nebo z Polska… Lepší chod motoru, menší spotřeba a o 75% méně oprav…Jezdím po světě a mám dost dobrý přehled o potravinách, které se nedají ani srovnat s hnusem co tady prodávají… Vozím i potraviny z EU k nám a přitom produkty známých značek… A při zeptáni že si koupím něco pro sebe tak mě zastavili a donesly mě to stejné zboží ze zadu a o 15-25% lepší chuť, složení atd…S úsměvem na tváři mi říká přece takový hnus nebudeš jist to jde na Cechy… A o tom to je, dokud budou lidi kupovat tenhle hnus a chválit ho tak se nic nezmění… Malboro originální se dela ze 12 druhu tabáku u nás má jenom 4druhy…Němci maji z 8 druhu, a ke všemu větší platy atd…

trent

trent

z aplikace
21.6.2016 9:49

Jestli chcete blokovat Andreje, přestaňte platit daně. Stát nebude mít peníze a nebude z čeho posílat dotace. Bojkotem špekáčků nebo kuřecích řízků nikdo Andreje na lopatky nepoloží.
A k tomu objevnému příspěvku od kolegy nade(pode) mnou se snad dá jen dodat, že vše závisí tak trochu na ceně. I u nás se dají koupit kvalitní potraviny. Jen stojí více, než jsou lidé zvyklí. Díky tomu, že jsme zahraničním firmám ukázali, že nám nejde ani tak o kvalitu, jako o cenu, mohou nám vozit to, co nám se vozí. Hlavně když to stojí pořád stejně.
A přidávání biosložek do paliv Andrej proloboval ještě v době, kdy nebyl členem vlády, v poslední den jejího mandátu, napříč všemi politickými stranami.

Vladimír Březina

Vladimír Březina

21.6.2016 11:48

trent: Já sice mám velice kreativní účetní a daně skoro neplatím, ale vzhledem k tomu, v jakých oborech Bureš podniká, mu toho na spotřebce odvedu tolik, až to hezké není. Takže už delší dobu holt sbírám informace a gůglím u regálů, abych bral co nejmíň estébákova zboží. Ono to sice vypadá jako prd, ale dělat to nějaká signifikantní část populace, vidět to bude. Čili 3x hurá za aplikace, jako je tahle.

Jirka2014

Jirka2014

z aplikace
22.6.2016 11:36

Vladimír brezina. A takové nakopat do prdele! Podnikatel =zloděj. Proč neplatíš daně jako ostatní? Proto a znova budu volit Babiše.

vw.jirka

vw.jirka

z aplikace
22.6.2016 12:54

Březina : a za Kalouska si daně platil?
Nebo neplatis prostě jen tak?

Martin Cima

Martin Cima

8.1.2017 23:15

1) Není nutné instalovat tu konkrétní čtečku, stačí libovolnou, která se umí integrovat do systému. Napřiklad „QRDroid private“ to splňujě, naopak čtečka zvaná „QR and Barcode Scanner“ (ani nevim, kde jsem jí vzal) to neumí.

2) Zadávání nových, nebo úprava stávajících čárových kódů samotnými uživateli by byla smrtelná bezpečnostní chyba. Malý protipříklad: Soudruh Bureš si najme botnet, který bude simulovat opravu chybně zadaného kódu pro jeho výrobky, čímž efektnivně otočí chování aplikace a všichni jeho odpůrci (ti co mají tuhle aplikaci, protože ostatní ho žerou a je jim to jedno) začnou nakupovat taky od něj. Takže pozor na crowdsourcing. Některé stránky na wikibepdii taky museli být zamčeny, aby je viník neustále nepřekrucoval.

RSS (komentáře k článku)