Hra Dota Underlods vyjde i na telefony, Valve má zaděláno na hit

Auto Chess od Valve se bude jmenovat Underlords

MOBA trhák Dota 2 zažil v posledních měsících velký nárůst popularity. Na svědomí to neměly nové postavy či mapy, ale nový herní mod s názvem Auto Chess. Ten se od původní hry absolutně lišil, nešlo zde o rychlost a preciznost, s jakou jste dokázali naplánovat svůj útok. Naopak, Auto Chess je strategickým klenotem, ve kterém hráči za pomocí kombinací schopností svých hrdinů formují tu nejlepší útočnou formaci. Na Twitchi si už tento mód vysloužil samostatnou kategorii a denně ho sledují desítky tisíc diváků. Vývojář Doty, Valve, nyní potvrdil samostatnou verzi hry, která, mimo jiné platformy, vyjde i na mobilní zařízení.

Odkud Auto Chess přišel?

Původ modu Auto Chess je ódou na tyto takzvané mody. Dota 2, ze které byl vytvořen, je totiž pokračováním Dota, modu Warcraftu 3. Samostatná verze se ale svého původu vzdá a vyjde pod názvem Underlords. Tato hra už bude mít samostatného klienta a postavy v ní budou nově vytvořené. Je tomu tak hlavně proto, že vývojářské studio Drodo, které za původním Auto Chessem stálo, se nedohodlo s Valve. Vyjde mu tak vlastní hra, která bude fungovat na stejných principech, ale postavy budou opět jiné. Tuto hru už si nyní můžete vyzkoušet, na Obchodu Play je totiž ve fázi otevřené beta verze. Na počítače se pak podívá jako exkluzivita Epic Storu, konkurenta Steamu od Valve. Aby toho nebylo málo, Riot Games, vývojář League of Legends, konkurenta Doty 2, chystá svou vlastní adaptaci Auto Chessu.

MORE NEW AUTO CHESS?! DOTA UNDERLORDS PREVIEW!

MORE NEW AUTO CHESS?! DOTA UNDERLORDS PREVIEW!

Kdy si Auto Chess od Valve zahrajeme?

Beta testování Dota Underlords již bylo spuštěno pro úzký okruh uživatelů, otevřená beta by měla přijít příští týden. Již brzy tedy uvidíme, jestli má Valve nějaká skrytá esa v rukávu, nebo jestli se bude jednat jen o závod, kdo stihne hru vydat dříve. Po neúspěchu Artifactu, který měl v hledáčku například MTG, Hearthstone nebo Gwent, bychom očekávali, že si na tomto potenciálním trháku dají vývojáři pořádně záležet. Od nás můžete očekávat první dojmy z bety, později i plnohodnotnou recenzi a porovnání všech verzí Auto Chessu.

Které adaptaci dáváte největší naději na úspěch?

zdroj: The Verge

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek