Menu

Aplikace Záchranka slaví první rok. Jako dárek přináší mnoho novinek

Aplikace Zachranka
Aplikace Záchranka slaví první rok. Jako dárek přináší mnoho novinek
Ohodnoťte článek

Aplikace Záchranka má za sebou již 12 měsíců, celkem byla stažená více než 300 tisíckrát, z toho 256 tisíc stažení bylo na Androidu. Dále byla využita k 7 000 nouzových volání, ke kterým byla v 750 případech vysána záchranná služba. Teď chystají několik novinek.

Aplikace Záchranka dostane několik zásadních novinek

Během dubna aplikace nabídne nové nastavení pro neslyšící. Pokud budou volat tísňovou linku, zobrazí se neslyšícím přehledná obrázková tabulka, pomocí které budou moct zvolit problém. Dále se připravuje speciální krizové tlačítko na webové stránky, a to pro případ, kdyby volající neměl staženou aplikaci. Do webové verze se také dostane databáze nejbližších automatizovaných externích defibrilátorů. V neposlední řadě se chystají push notifikace, které jednak upozorní na novou verzi. Hlavně ale uživatele informuje v případě nebezpečí nebo kritické situace, jako je třeba výrazně zhoršený stav ovzduší, nebo záplavy.

„Když jsem před čtyřmi lety vytvářel v rámci bakalářské práce původní koncept této aplikace, nenapadlo mě, že se myšlenku podaří zrealizovat v takovém formátu, v jakém funguje dnes. Co mne těší především je, že aplikace reálně pomohla ve stovkách případů pacientům k rychlejšímu příjezdu záchranných složek,“ říká Filip Maleňák, zakladatel aplikace.

Máte ve svém telefonu nainstalovanou aplikaci Záchranka?

Zdroj: TZ

Komentáře

Kajdas

Kajdas

31.3.2017 8:07

Já ano i když jsem jí ještě zaplať pámbuh nepotřeboval, aplikace perfektní děkujeme.

Lolinb90

Lolinb90

31.3.2017 8:58

Mám ji v mobilu a už jsem ji i použil. Super aplikace pro všechny lidi.

Hurec

Hurec

z aplikace
31.3.2017 9:09

Opravdu app ktera je k necemu.

Ivo Králik (georabbitscz)

Ivo Králik (georabbitscz)

31.3.2017 9:57

Aplikace jako taková je perfektní. Ale.
Když jsem ji letos v únoru použil, (pád staršího muže, v bezvědomí, na zimním stadionu v Bruntále) dispečerka stále tvrdošíjně po mě chtěla adresu. A noste v hlavě adresu zimního stadionu. Ne. Prostě: „Já potřebuji adresu !“ Řekl jsem ji ať si pustí prohlížeč internetu a zadá zimní stadion Bruntál. Poté už dala pokoj a poslala sanitku. V tu chvíli mi byla aplikace na nic.
Takto jsem to popsal i vývojářům a ti mi odepsali, že má SMS zpráva během hovoru byla odeslána v pořádku i se souřadnicemi. Jenže paní dispečerka to jaksi neumí ovládat. :-(
Takže pozor na to, na koho na druhé straně narazíte. Jestli to bude nekompetentní starší dáma v letech (podle hlasu tak usuzuji), nechte se přepojit na někoho jiného…

keckaukecana53

keckaukecana53

31.3.2017 10:24

Perfektní aplikace, také už jsem ji jednou použila a přivolala sanitku jedné starší paní, která upadla na schodech a dalších 6 lidí u ní lamentovalo, že by zavolali, ale nikdo nemá u sebe mobil. V dnešní době! Zlomený krček to byl.
Děkuji Vám za tuto aplikaci.

XCrow

XCrow

z aplikace
31.3.2017 11:15

Jen mi trochu pripada, ze zachranny slozky nejsou uplne za jedno ktera appka je ta prava:) Byl jsem na skoleni prvni pomoci nekdy na podzim a tam nam pan lektor zachranar, neustale doporucoval appku „prvni pomoc“ od cervenyho krize, ze ta je jedina oficialni. Tak nevim.

Pavel_Bezak60

Pavel_Bezak60

31.3.2017 14:34

Aplikaci nemám, a v dohledné době ji neplánuji stáhnout.

XCrow

XCrow

z aplikace
31.3.2017 14:44

Pavel_Bezak60: to je trosku vic informaci nez potrebujeme..ale diky za info:))

Duk

Duk

31.3.2017 19:49

pekny moloch ta apka 19.43Mb to neni zrovna malo, meli by zapracovat aby byla mensi. ale co, dnes je moda cim vic pruhu tim vic adidOs.

v1t3k

v1t3k

z aplikace
1.4.2017 7:59

„na webove stranky webu“ jak tomu mam rozumet?

RSS (komentáře k článku)