Menu

Aplikace Solid Explorer: Svěřte své soubory v telefonu profesionálovi

solid-explorer
Aplikace Solid Explorer: Svěřte své soubory v telefonu profesionálovi
Ohodnoťte článek

Je to přibližně týden, co jsme si představili povedený správce souborů MiXplorer. Dnes se podíváme na další oblíbenou alternativu, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Solid Explorer rozhodně patří mezi velmi mocné nástroje a šikovné pomocníky.

Solid Explorer: Mocný spojenec vašich dat

Název této aplikace zazněl na našem webu již několikrát a je vidět, že i mezi našimi čtenáři je aplikace velmi oblíbená, což dokazuje mimo jiné i známka 4,6 na Google Play. Funkcí je opravdu mnoho a možnosti aplikace rozšiřují i další pluginy, které lze doinstalovat. Menší nevýhodou je fakt, že Solid Explorer je zdarma jen 14 dní, pak je nutno zaplatit částku 50 Kč.

Jaké jsou jeho funkce:

  • design ve stylu Material,
  • dva nezávislé panely a přetahování objektů mezi nimi,
  • bohaté možnosti přizpůsobení,
  • klienti FTP, SFTP, WebDAV, SMB/CIFS,
  • schopnost číst a extrahovat archivy ZIP, 7zip, RAR a TAR,
  • schopnost vytvořit archivy ZIP a 7zip, včetně možnosti ochrany heslem.
  • podpora cloudových úložišť: Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive, Sugarsync, Copy, Mediafire, Owncloud, Yandex
  • a další.

Přívětivé a přizpůsobitelné prostředí

Na první pohled toho nedá Solid Explorer příliš znát a vypadá jako libovolný jiný prohlížeč souborů. Ihned po spuštění se zobrazí obsah interního úložiště, které lze běžným způsobem prohlížet. Ve vysouvacím menu vlevo můžete zvolit jiné úložiště (například paměťovou kartu) nebo filtrovat jen určitý druh souborů (obrázky, videa, hudbu apod.). Práce se soubory je obdobná jako u jiných správců souborů, nechybí zde ani možnost přidání do archivu nebo šifrování.

Šikovné je, že pokud telefon převrátíte na šířku, zobrazí se dva panely vedle sebe. Díky tomu je možné velice rychle přesouvat data z jednoho úložiště na druhé. Prostředí se dá také do určité míry přizpůsobit – měnit lze barvy prostředí, ale i jednotlivé prvky a rozmístění.

Solid Explorer

Informace o složkách mohou prozradit zajímavé informace – třeba 20 největších souborů nebo procentuální zastoupení různých druhů souborů. Nechybí ani možnost pokročilého vyhledávání, kde lze kromě názvu volit i typ souboru, stáří nebo třeba velikost. Samozřejmostí je i připojení ke cloudu, kde nabízí Solid Explorer spoustu možností – Google Disk, Dropbox, OneDrive, ale i síťová úložiště, FTP servery a další. Na reklamy v aplikaci nenarazíte, což ale není žádné překvapení, protože ji musíte po 14 dnech koupit.

Nechybí ani integrovaný přehrávač multimédií, který vám pomůže s prohlížením fotografií i přehráváním videí a hudby. V případě videa je podporována i možnost streamování přímo do zařízení Chromecast, což někteří uživatelé jistě ocení.

Povedený správce se vším všudy

Solid Explorer to rozhodně nemá snadné, protože konkurence v oblasti správců souborů je velká. Sláva ES správce souborů sice pomalu klesá, ale jsou i další dravci – Total Commander, MiXplorer, X-Plore a další. I přesto se ukazuje jako velmi schopný a přívětivý nástroj, který sice není zdarma, ale investice 50 Kč se rozhodně vyplatí. Dostanete do rukou mocný nástroj, se kterým budete svá data spravovat velmi snadno a rychle.

Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager
Vývojář: NeatBytes
Cena: Zdarma+

Zaujal vás Solid Explorer?

Komentáře

Stileth

Stileth

z aplikace
21.12.2016 23:12

Používam ho už velmi dlouho a po vyzkoušení mnoha dalších správců mi tento nejvíce sedl. Bohužel nesnáším material design, takže jsem zůstal u verze classic.

jkht

jkht

z aplikace
22.12.2016 9:40

Zatím nejlepší, který jsem vyzkoušel.

Faun

Faun

22.12.2016 9:41

Za sebe můžu říct, že právě material design pozvedl tenhle manager o úroveň výš, pokud jde o používání a přehlednost… Na rozdíl od mnoha jiných to nebylo na úkor použitelnosti, právě naopak.

SeppWinkler

SeppWinkler

22.12.2016 10:05

Používam už vyše roka, kúpil som si ho ako náhradu za ES File Explorer a som spokojný. Tiež neznášam Material dizajn, resp. skôr jeho nevkusnú farebnosť, tak som si v SE vybral tmavú farebnú tému, ktorá je ergonomickejšia a tiež vkusnejšia ako pastelové Duck TV.

prone1

prone1

22.12.2016 11:32

Skvělý file manager s jediným problémem a to nemožností přidat do skrytých jednotlivé soubory

kulichoid

kulichoid

z aplikace
22.12.2016 17:29

Na vše mi vždy bohatě stačil Total Commander anebo File Manager od Asusu. Musel bych mít extra důvod, abych přešel k něčemu placenému.

Milan4exa

Milan4exa

z aplikace
22.12.2016 20:54

Používám a jsem spokojen.

Filipes

Filipes

28.12.2016 13:23

Opravdu, i já jsem vyzkoušel x-plore aplikaci a jsem ohromen všemi funkcemi ,rychlostí a pohodlnodtí – hlavně apka zvládá všechny foto zobrazení s pracujícími soubory a hlavně žádná reklama a nákupy…DOPORUČUJI VYZKOUŠET VŠEM. FIIPES.

Filipes

Filipes

28.12.2016 14:23

Opravdu, i já jsem vyzkoušel x-plore aplikaci a jsem ohromen všemi funkcemi ,rychlostí a pohodlností – hlavně apka zvládá všechny foto zobrazení s pracujícími soubory a hlavně žádná reklama a nákupy…DOPORUČUJI VYZKOUŠET VŠEM. FIIPES.

RSS (komentáře k článku)