Vytřeste ze svého života stereotyp s aplikací Shuffle My Life

Shuffle my life náhled

Budíček, záchod, sprcha, jídlo, zuby, cesta, nuda, oběd, nuda, cesta, nákup, večeře, zprávy, film, sprcha, zuby, postel. Nějaké nové zaklínadlo? Ale kdepak, stereotypní život. Jak se z něj vytrhnout? Třeba s aplikací Shuffle My Life.

Shuffle My Life jako chutné koření života

Shuffle My Life je aplikace stvořená k jedinému účelu – vytrhnout lidi ze stereotypu a jejich komfortní zóny (tzn. dělat věci nové a zpočátku mírně nepříjemné). Obsahuje databázi úkolů od primitivních až po těžké. Od úkolů bez potřeby financí až po úkoly vyžadující finance.

Úkoly jsou roztříděny do jednotlivých kategorií. Pakliže chcete dostávat úkoly jen v rámci fitness, není problém nechat zaškrtnutou jen kategorii fitness.

Shuffle my life kategorie

Herní systém

Způsob hry je jednoduchý. Po pár úvodních obrazovkách se dostanete na první úkol. Je na vás, zda úkol splníte tapnutím na Done, nebo zda ho táhnutím doleva odmítnete a necháte si zobrazit další. U každého úkolu vidíte v horní části odhadovaný čas k jeho splnění, finanční nároky a jeho obtížnost.

Je samozřejmě možné časové i finanční nároky libovolně omezit. Pro začátek tedy například postačí nechat si zobrazovat úkoly na 10 minut a bez finanční investice.

Velice příjemným bonusem je fakt, že aplikace využívá vaši polohu a čas k tomu, aby vám naservírovala relevantní úkoly. Pokud jsou 3 ráno, tak byste neměli dostat úkol jít si koupit balíček bonbónů. Stejně tak pokud jste ve městě, neměli byste dostat úkol jít si zaplavat do jezera.

Aby hra byla motivující, je v ní zaveden systém odměn (navázán na Google Play Games), respektive růstu vašeho profilu do vyšších úrovní. Za každý postup do vyšší úrovně získáváte určitý počet bodů do konkrétní kategorie. Čím vyšší úroveň, tím vyšší obtížnost úkolů.

Shuffle my life postup

A aby hra splnila i svůj druhý úkol, kterým je vytahování z komfortní zóny, započítává negativně do herního systému i úkoly, které jste přeskočili. Pro nejrychlejší postup ve hře (a potažmo i v životě) je tedy nejlepší provést každý úkol – i přes počáteční obavy, strach, pocit nejistoty.

Shuffle My Life je jedna z dalších povedených aplikací, které jsou nádherným článkem mezi osobním životem, technologiemi a lidskou hravostí. A ve výsledku je už jedno, zda si naplánujete sobotu s přáteli a vydáte se do města plnit úkoly (každý ty své nebo naopak všichni stejné), provádíte jeden úkol za den nebo naopak co nejvíce. Cílem by mělo být se bavit, objevovat a mít radost.

Jediným mínusem může být snad jen absence češtiny.

Shuffle My Life - Things To Do
Shuffle My Life - Things To Do
Zbyněk Filinger
O Autorovi - Zbyněk Filinger

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)