Aplikace Rotation Manager: Rozlučte se s nechtěným otáčením obrazovky

Android-M-Developer-Preview-homescreen-rotation-2

Dnes si společně představíme aplikaci, s jejíž pomocí se vám přestane obrazovka telefonu překlápět ve chvílích, kdy to nechcete. Celým jménem Rotation Manager – Control vám umožní nastavit si způsoby překlápění samostatně pro každou nainstalovanou aplikaci.

Jednoduché prostředí i funkce

Po nainstalování projdete krátkým tříobrazovkovým tutorialem, kde se seznámíte se základními funkčními principy. V prostředí aplikace naleznete seznam vašich aplikací. Vedle každé jsou dvě ikonky telefonu ve vertikální a horizontální poloze, které jsou buď šedé nebo modré podle toho, jestli jste na ně klikli. Modrá ikona znamená, že se telefon v dané aplikaci otočí do horizontální či vertikální polohy, dle vašeho nastavení. V dolní části obrazovky si v modrém kolečku rozhodnete, zda chcete mít překlápění obrazovky ve všech 4 směrech, jen ve 2 nebo v 1 či kombinovaně. Tahem doprava si zobrazíte malé menu, v němž si můžete vše nastavit, případně aplikaci deaktivovat či se o ní něco dozvědět.

V notifikační liště si můžete nechat zobrazit upozornění, kde si můžete nastavit ono modré Koestler nebo možnosti překlápění aktuální aplikace pomocí dvou ikonek telefonů.

Placená verze aplikace nabídne jen šiřší možnosti nastavení

V placené verzi, jež stojí 49 Kč, dostanete širší možnosti nastavení. Kromě překlopení obrazovky můžete upravit i jas, časový limit displeje a nastavení hlasitosti. Bylo by dobré zmínit, že ani základní verze neobsahuje žádné reklamy. Zatím ji stáhlo více než 10 000 uživatelů, kteří ji průměrně ohodnotili 4,3 hvězdičkami.

Rotation Manager - Control
Rotation Manager - Control

Používáte aplikaci spravující otáčení displeje?

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)