Menu

SvětAndroida doporučuje: 3 aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu

svetandroida-doporucuje-3-aplikace-na-lokalizaci-ztraceneho-telefonu-ikona
SvětAndroida doporučuje: 3 aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu
5 (100%) 1 hlasů

Často se v diskuzích pod články setkáváme s dotazy, zda je možné nalézt ztracený či odcizený mobilní telefon. Odpověď závisí především na tom, jak se uživatel na takovou situaci připravil. Pokud má v systému funkční aplikaci pro zjištění polohy zařízení, pak jsou šance, zejména v případě ztráty, poměrně velké. V tomto díle cyklu SvětAndroida doporučuje vám představíme tři nejlepší aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu.

Před dvěma týdny jsme přišli s novým konceptem cyklu SvětAndroida doporučuje, jehož největší změnou je, že redaktoři i čtenáři nominují aplikace společně. Výsledkem prvního kola je deset nominací od osmi hlasujících, kteří vybrali celkem tři programy. Pořadí v článku pak bylo určeno dle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Pojďme se tedy podívat na to, jakými programy můžete chránit svůj telefon před ztrátou nebo krádeží.

Cerberus proti krádeži

Nejlepší aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu je podle všeho Cerberus proti krádeži, pro který hlasovalo šest z osmi účastníků. Nejvíce se na obhajobu tohoto řešení rozepsal renek11: „Moje nominace padla na tuto aplikaci, jelikož mi zachránila telefon před odcizením, když jsem nešťastnou náhodou při placení v restauraci telefon odložil na lavici vedle sebe a pak při oblékání jsem absolutně zapomněl, že jsem telefon nedal do kapsy. Když jsem na to doma přišel, hned jsem šel do programu v PC a odeslal příkaz na vyfocení. Ten už ale nebyl potřeba, jelikož jsem měl nastaveno vyfocení, pokud bude chtít někdo telefon odemknout a nepodaří se mu to.

Na emailu už jsem měl v tu chvíli upozornění i s fotkou číšníka, který telefon našel, a tak jsem si ho vytiskl a šel zpět. Zpočátku zapíral, že nic nenašel, ale po ukázání fotky změkl a telefon pod pohrůžkou zavolání policie mi vrátil. Takže tato aplikace splňuje to, co slibuje a všechny funkce v popisu jsou funkční a i po továrním nastavení, které jsem taky zkoušel, je aplikace stále přítomna.“

Také Honza Dolejš doporučuje Cerberus: „Cerberus je jednou z aplikací, kterou nainstalujete a téměř o ní nevíte. Pokud ale nastane čas, abyste ji použili, budete sakra rádi, že ji máte. Díky ní totiž dokážete na dálku lokalizovat ukradený či ztracený telefon, pořizovat fotografie, zvuk a další materiály. Dříve jsem dokonce aplikaci nahrál do systémové části, která přežila i tovární restart. Aplikace stojí pár kaček a opravdu se vyplatí.“

Motorová palice na zloděje

Víceméně identicky to vidí i Filip Eliáš: „Jednoznačně nejlepší aplikace pokud se vám ztratí telefon. Možnost integrace do systému a tím pádem i možnost dohledání telefonu i po továrním nastavení je pro mě důležitá funkce. Za mě jednoznačný výherce.“ Výhodu ve schopnosti přežít i restart telefonu do továrního nastavení zmínil také čtenář, který se podepsal jako ABKRAKA: „Zvolil jsem ji, jelikož mi autor dovolil implementovat do zařízení. Ne do paměti telefonu… Takže i po změně ROM,TWRP Cerberus zůstává, jen vyčkává na připojení k síti. Podpora je dá se říci 25/7.“

K nominujícím se přidal Miroslav Jarabica s řečnickou otázkou: „Proč? To je jednoduché – na trhu lepší není. Vyhledávání telefonu, pořízení fotografií, vzdálená správa…“ a pro Cerberus hlasoval také Karel Kilián.

Proč je Cerberus nejlepší aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu?

Popisek v Obchodě Play je v tomto případě poměrně obsáhlý a mimo jiné zdůrazňuje, že to není jen aplikace typu „najdi můj telefon“ nebo sledování pohybu. Kromě webové stránky můžete aplikaci ovládat také přes SMS nebo klientského programu. Můžete například:

 • Lokalizovat a sledovat zařízení
 • Zamknout zařízení pomocí kódu
 • Spustit hlasitý alarm i v případě, že je zařízení v tichém režimu
 • Zobrazit zprávu, která zůstává na displeji a také ji může zařízení přečíst
 • Pořídit fotografie, snímky displeje a natočit video, které pomohou identifikovat zloděje
 • Získat historii polohy, která ukáže, kde se dané zařízení pohybovalo
 • Vymazat interní paměť zařízení a vloženou SD kartu, abyste ochránili vaše soukromá data
 • Skrýt Cerberus v seznamu aplikací, takže bude neviditelný a zloději se nezobrazí jeho ikona
 • Pořídit zvukovou nahrávku pomocí mikrofonu
 • Získat seznam posledních odchozích a příchozích hovorů
 • Získat informace o WiFi a mobilní telefonní síti, ke které je zařízení připojeno a o okolních WiFi sítích
 • Spustit vzdálený shell (podobné SSH) ke spuštění příkazů jako kdyby bylo zařízení připojeno k počítači USB kabelem

Cerberus proti krádeži si z Obchodu Play stáhl více než milion uživatelů, přičemž jeho průměrná známka je 4,4. Jen 7 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Cerberus proti krádeži
Cerberus proti krádeži
Vývojář: LSDroid
Cena: Zdarma+

Kompletní návod, jak zabezpečit telefon před krádeží pomocí této aplikace, přinesl před dvěma roky Honza Dolejš.

Správce zařízení Android (nově Find My Device)

Druhé místo získala za tři nominace nativní aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu, pocházející z dílny Googlu. Hlasoval pro ni například Honza Dolejš, který říká: „V současné době telefon chráním jen předinstalovanou možností skrze Správce zařízení. Je to dáno především tím, že nyní telefony často střídám a oceňuji tedy především fakt, že člověk nemusí nic nastavovat. Je to zkrátka část systému, kterou využiji, až bude potřeba. Otázkou samozřejmě, zda už nebude pozdě a telefon nebude smazán.“

Svým hlasem přispěl také Lolinb, který jen stručně konstatoval: „Funguje s širokou nabídkou možností řešení.“ Do třetice všeho dobrého a zlého se k nominacím přidal Karel Kilián: „Výhodou této aplikace je, že se nemusí instalovat. Stala se nativní součástí systému a chrání tak prakticky každé zařízení s nainstalovanými aplikacemi Google. Z hlediska funkcí je to sice proti Cerberusu chudý příbuzný, ale na nalezení ztraceného zařízení může stačit. Šikovná je také funkce prozvonění telefonu, které funguje i v případě, kdy je zařízení tichém režimu. Pěknou vychytávku pak vidím v možnosti zadat kde je můj telefon do vyhledávače Google. Stranou bych neměl nechat ani skutečnost, že tento program je jako jediný v dnešním přehledu zcela zdarma.“

Proč se spolehnout na Správce zařízení Android

Proti vývojářům Cerberusu je Google v popisku v Obchodě Play až příliš strohý. Už se vám někdy stalo, že jste si telefon někam založili nebo že jste ho ztratili? Správce zařízení Android dokáže ztracená zařízení najít a pomáhá zařízení i data v nich obsažená zabezpečit. Správce zařízení Android umožňuje následující:

 • najít zařízení Android přiřazená k vašemu účtu Google,
 • resetovat kód PIN zámku obrazovky zařízení,
 • vymazat všechna data v telefonu.

Správce zařízení je nainstalovaný na několika milionech zařízení a má průměrnou známku 4,3. Pouhé 2 MB velká aplikace funguje na Androidu 2.3 a novějším.

Find My Device
Find My Device
Vývojář: Google LLC
Cena: Zdarma

Pokud chcete vědět, jak najít ztracený či ukradený telefon s pomocí této aplikace, doporučujeme náš starší článek.

Antivir a ochrana mobilu

Ochranu od Avastu nominoval Jan Douba ještě pod starým názvem Avast Anti-Theft s krátkým komentářem: „Dokáže lokalizovat ztracený telefon, zamknout, vymazat data….“ Funkce se časem stala součástí komplexního zabezpečovacího balíku Antivir a ochrana mobilu.

Ten podle popisku v Obchodě Play ochrání uživatele proti virům, malwaru i obtěžujícím vyskakovacím oknům a reklamám. Upozorní na instalaci spyware nebo adware aplikací, které sbírají a posílají citlivé osobní údaje na firemní servery. Ochrání vaše zařízení proti podvodným emailům, phishingovým útokům, infikovaným webovým stránkám a nechtěným telefonním hovorům nebo SMS zprávám. Funkce pro vyhledávání ztraceného nebo odcizeného zařízení však v popisku zmíněny nejsou.

Z dalších funkcí pak zmiňme:

 • Antivirové jádro
 • Blokování hovorů
 • Zamykání aplikací
 • Privilegované aplikace
 • Firewall (pouze pro rootované zařízení)
 • Optimalizace nabíjení
 • Optimalizace paměti
 • Čištění nepotřebných souborů
 • Webový štít
 • Wi-Fi Scanner
 • Test rychlosti Wi-Fi sítě

Jednoznačně nejstahovanější aplikace na lokalizaci ztraceného telefonu dnešního výběru má přes sto milionů instalací a známku 4,5. 20 MB velkou instalačku můžete použít na Androidu 4.1 a vyšším.

Aplikaci jsme se podrobně věnovali ve článku Avast Anti-Theft: Zabezpečte svůj Android proti krádeži.

Nominace do dalšího kola SvětAndroida doporučuje budou zveřejněny už za týden – 25. května!

Komentáře

honzyn2554

honzyn2554

18.5.2017 11:31

Jednoznačně Cerberus, není nic lepšího. Zatím jsem ho nepotřeboval, ale testoval a jsem nadmíru spokojen. Jinak vše bylo řečeno v článku.

hip002

hip002

z aplikace
18.5.2017 11:36

Jeste bych zminil, ze telefony Samsung maji tuhle funkci primo v sobe uz kdyz si clovek zalozi samsung ucet. Telefon je chraneny proti factory resetu heslem k samsung uctu, da se vysledovat, vymazat, zamknout atd. Chapu ze se to plno lidem nebude libit ale pro nekoho muze byt vyhoda to, ze nemusi napr. z duvodu maleho uloziste instalovat dalsi dodatecnou aplikaci :)

Loskatos

Loskatos

18.5.2017 13:07

Ze všech možných hledisek jednoznačně Cerberus, mám připojená tři zařízení. Bohužel starou S2 s CyanogenModem ze záhadného důvodu Cerberus nevidí. Vyzkoušena tedy jiná aplikace: Androidlost. Oproti Cerberusu nevýhoda – párování s Google účtem, ale naopak nabízí některé drobné funkcionality, které C nemá, případně hůř zapracované. Například zpráva na zamčeném telefonu do odemknutí, atd.

pantauleo

pantauleo

z aplikace
18.5.2017 13:27

Lze Cerberus nahrát do systemu (aby prezil tovarni nastavení) i kdyz nemam root telefonu? Dík

Refael

Refael

18.5.2017 14:10

Mohu se zeptat, pokud nemám PC/laptop, pouze tablet s Androidem či má žena iPhone 6, dokáže Cerberus najít i napříč různými OS najít např.můj Huawei nebo naopak iPhone?

Hosan77

Hosan77

z aplikace
18.5.2017 14:32

Xiaomi má app na vyhledávání taky v sobě, a funguje perfektně.

Cenzzor

Cenzzor

z aplikace
18.5.2017 17:27

sony uz taky dlouho dobu ma implementovanou aplikaci s nazvem MyXperia…

Paznecht

Paznecht

z aplikace
18.5.2017 19:15

No nevím teda, když si přečtu komentáře u Cerbera za poslední dobu, tak to už asi nebude taková hitparáda jako dřív….

Daniel Gago

Daniel Gago

19.5.2017 4:56

Ja mám k podstate super aplikácii Cerberus hlavne toto:
-po novom nejde skryť zo zoznamu aplikácií (ale ona aj tak nešla úplne skryť…), ale na stránke výrobcu si môžete stiahnuť verziu ktorá vyzerá ako systémová aplikácia.
-cenová politika – ja som stihol kúpiť za 6Eur na trvalo licenciu na 3 telefóny. Teraz sa dá už len ročne platiť a to od 6Eur za kus… Nie že by to nestálo za tú ochranu telefónu za 500Eur povedzme, ale je to riadne zdraženie služby.

Atilius16

Atilius16

19.5.2017 6:34

Je možné Cerberus ovládat pomocí sms z jiného telefonu? Díky.

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

19.5.2017 6:49

To: Atilius16
Ano, lze :)

imaster

imaster

19.5.2017 7:28

K tomu slavnému Cerberusu mám taky něco. Měl jsem od nich dvě licence v promo akci na doživotně zdarma. To doživotně u nich znamenalo asi tři roky. Pak jednostranně změnila podmínky a licenci převedla na placenou.
Na google play najdete více těchto příběhů.

tidkiuni

tidkiuni

19.5.2017 11:36

Roky používám na pc a tabletech a telefonech Avast, líbí se mi, že jako „správce“ mám všechny zařízení pod kontrolou a to z jakéhokoliv zařízení, na které se přihlásím.

Avast však poslední dobou velmi zaostává , ikdyz je zařízení zapnuté a je na 4g, internetová obsluha/ ovládání, hlásí ze se nemůže s telefonem spojit, což pak ztrácí totálně smysl.

Pokud Avast funguje je to perfektní nástroj.

Hurec

Hurec

z aplikace
19.5.2017 13:27

Kdyz se ztrati mobil , je nejlepsi zajit na net a koupit novy :-)

got2

got2

20.5.2017 1:28

To Refael : Cerberus pro ekosystém Apple není. Pouze pro android. Pokud chceš hledat telefon z jiného telefonu, popř Apple, je několik způsobů. Buď přes webové rozhraní Cerberus dashboard ( to můžeš i z Apple), nebo si z Google Play stáhni klienta pro hledání telefonu. Já osobně používám webové rozhraní.
Několikrát jsem byl nucen Cerberus použít když jsem telefon někde nechal ležet a vždycky mi telefon pomohl najít. Nevím jak ostatním, ale Cerberus mám v plné verzi několik let ( 6 či 7 let) a jediný poplatek který jsem kdy platil, byl když jsem si ho přes Play kupoval. Žádný roční poplatek po mně Cerberus nechce. Dle mého je to nejlepší aplikace svého druhu vůbec.

Soyer

Soyer

21.5.2017 10:25

Avast mi před 3, 4 lety našel SII, kterou mi někdo ukradl na plese a někdo si jí koupil po půlroce v bazaru. Po prvním spuštění telefonu mi nahlásil svou polohu a nové telefonní číslo. Po týdnu od nahlášení mi ho předala policie.

Martin P.

Martin P.

22.5.2017 11:24

Je tam nepřesnost …takže i po změně ROM,TWRP Cerberus zůstává… Po změně ROM a TWRP s kompletní WIPE samozřejmě nezůstane nic.

Cerberus přežije jen factory reset a to ještě jen na některých přístrojích kde byl nahrán rootem.

Bez roota nepřežije ani factory reset

RSS (komentáře k článku)