Menu

Aplikace Lister: nákupní seznamy jednoduše a pohodlně

Aplikace Lister.
Aplikace Lister: nákupní seznamy jednoduše a pohodlně
Ohodnoťte článek

Každý z nás jde někdy do obchodu nakupovat. A pokud chce koupit více než 10 (20, 30, …) položek, se svou pamětí nevystačí. Může použít papírovou metodu nebo aplikaci, která umí vytvářet nákupní seznamy. A právě takovou aplikací je Lister.

Vytvoření nákupního seznamu

Základní funkcí aplikace je vytvořit nákupní seznam (kromě toho můžete v aplikaci uchovávat recepty, případně si vytvářet seznam úkolů). To provedete na kartě Shopping lists. Pokud máte více nákupních seznamů, můžete si pro lepší přehled nastavit jejich pořadí. U každého nákupního seznamu se zobrazuje, kolik položek celkem obsahuje a kolik z nich jste již koupili.

Klepnutím na nákupní seznam jej otevřete a můžete začít zadávat jednotlivé položky. Výhodou je, že jednou zadaná položka se uloží do databáze a při příštím zadávání vám ji aplikace sama nabízí. Položky si můžete rozdělit do různých kategorií (pečivo, zelenina, …). Jejich použití ale musíte nejdříve zapnout v nastavení.

U každé položky můžete kromě názvu uvést i požadované množství, jednotky (ks, kg, …) a cenu (například podle letáku vybraného obchodu). Pokud všechny tyto podrobnosti budete zadávat, pak uvítáte tzv. SmartInput. Při něm můžete do pole, kam se zadává položka seznamu, doplnit i více informací. Jen musíte dodržet předepsanou syntaxi. Například, pokud napíšete „10 ks rohlík 2.9“, tak se do seznamu automaticky doplní, že chcete koupit 10 rohlíků, každý za 2,90 Kč.

Při nakupování můžete přepnout seznam do nakupovacího módu. V tom okamžiku zmizí zaškrtávací pole (které normálně slouží pro úpravu položek) a po klepnutí na položku se tato přeškrtne – je nakoupena. Pokud vám přeškrtnuté položky překážejí, jdou velmi jednoduše ze seznamu smazat.

Sdílení seznamu v Listeru

Užitečnou možností je i sdílení seznamů mezi více zařízeními nebo osobami. První možnost, sdílení mezi několika vlastními zařízeními je umožněna díky synchronizaci. Asi ještě užitečnější je funkce sdílení seznamů mezi více osobami. V tomto případě můžete vybrané osobě odeslat mail s odkazem na sdílený nákupní seznam. Pak již stačí přímo v mobilu osoby, která seznam chce sdílet, klepnout na tento odkaz a jí se přidá sdílený nákupní seznam do jeho aplikace Lister.

Další funkce

Kromě vytváření samotného seznamu v aplikaci Lister můžete vytvářet i seznam receptů. Výhodou je, že pokud si do něj doplníte správně suroviny, můžete si je rovnou přenést do libovolného nákupního seznamu (dokonce při použití stejné suroviny ve více receptech se množství sečte).

Posledním seznamem, který můžete vytvořit, je „Todo“ seznam. Pracuje se s ním stejně jako s nákupním seznamem, jen je daleko jednodušší. Zde se doplňuje jen popis položky. Nic víc. Z dalších funkcí bychom uvedli:

  • pohodlná editace již vložených položek, kategorií, jednotek a obchodů,
  • možnost vytvoření připomenutí pro libovolný nákupní seznam,
  • nastavení vzhledu a jednotlivých ovládacích prvků,
  • na plochu si můžete umístit widget s vybraným nákupním seznamem.

Závěr

Aplikace Lister je určena pro vytvoření nákupních seznamů. Je jednoduchá a vytvořit nákupní seznam určitě zvládne každý. Aplikace je ve FREE i PRO verzi. Většina funkcí se dá používat již s Free verzí. Za největší výhody považujeme:

  • Ukládání položek do databáze a z toho plynoucí možnost použít tuto položku v jiném nákupním seznamu.
  • Rozdělení položek do kategorií a možnost ručního uspořádání kategorií.
  • Jednoduché označení nakoupených položek a jejich odstranění ze seznamu.

Pokud bychom hledali nevýhody, pak snad někomu může vadit absence češtiny.

Shopping List - Lister
Shopping List - Lister

A jakou aplikaci pro vytváření nákupních seznamů používáte vy?

Komentáře

avod

avod

30.1.2017 16:54

Používám aplikaci můj nákup, která je hezky česky!

bechterev

bechterev

z aplikace
30.1.2017 18:06

V telefonu využívám spoustu aplikacích a pomocníků, ale v tomto případě je pro mne jednoduší listek v kapse, než s plácačkou v ruce lítat po marketu. Přečíst do kapsy, přečíst do kapsy….. ☺️

Tomáš Filip

Tomáš Filip korektor

30.1.2017 21:30

Nám doma postačuje Keep od Googlu, i když i tato appka vypadá zajímavě. Angličtina rozhodně nevadí, primární texty stejně vytváří uživatel ;-).

Jiří Zacpal

Jiří Zacpal externista

31.1.2017 8:19

bechterev: Manželka také používá systém lístků. Jen pak nikdy neví, kam si zrovna ten potřebný papírek založila. :-)

Radek Šlesingr

Radek Šlesingr

z aplikace
1.2.2017 9:56

Google Keep… a nejen na nakupy :) pohodlné sdílení…

Irun66

Irun66

2.2.2017 13:22

Aplikace Kupi a víc není zapotřebí

RSS (komentáře k článku)