Aplikace, které by vám neměly na Silvestra uniknout

new-year-fireworks-hong-kongb

Poslední den roku 2012 je tady. Těch 366 dnů uplynulo jako voda a za pár okamžiků začne Nový rok, tentokrát s trochu nešťastnou číslovkou na konci (tedy pro ty pověrčivější z nás). Ještě než se vrhnete do víru oslav a zapomenete na realitu, zkuste věnovat ještě chvilku tomuto článku, který vám pomůže dovybavit svůj telefon těmi správnými aplikacemi pro dnešní večer. Zde je několik zajímavých tipů:

Odpočet do konce roku

unnamed

Určitě nebudete chtít prošvihnout půlnoc a proto rozhodně vyzkoušejte tento povedený wallpaper. Přímo na ploše vám bude odpočítávat čas, který zbývá do půlnoci (včetně vteřin), takže se nemusíte bát, že něco prošvihnete. Tuto tapetu si navíc v nastavení můžete upravit k obrazu svému. Můžete různě přesouvat objekty, měnit průhlednost či barvy, atp. Pokud chcete podpořit autory, k dispozici je i placená verze, která stojí 20 korun a nabízí další rozšířené možnosti, zejména odstranění reklamy.

98bcf334b1e3c4e740078a50ded06022?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Je libo drink?

unnamed (2)

Pokud plánujete uspořádat párty, určitě vám přijde vhod aplikace Cocktail Flow, která obsahuje spoustu receptů na nejrůznější drinky či koktejly. Můžete si buď vybrat něco sami anebo zadat jaké ingredience máte doma a aplikace vám ukáže, co z toho můžete namíchat. V případě, že ještě nemáte nakoupeno, Cocktail Flow vám doporučí, co nakoupit. Můžete si také zobrazit kategorii, ve které jsou nápoje vhodné na oslavu Nového roku (další kategorie jsou například Vánoce, den sv. Patrika atd.). Rozhodně tuto zajímavou aplikaci alespoň vyzkoušejte.

Cocktail Flow - Drink Recipes
Cocktail Flow - Drink Recipes

Něco pro řidiče

unnamed (4)

Když už jsme u toho alkoholu, možná budete muset ráno řídit, a proto si nezapomeňte nainstalovat tuto aplikaci, se kterou si snadno spočítáte, kolik alkoholu vám ještě koluje v žilách. Jednoduše zadáte počet vámi vypitých alkoholických nápojů do předpřipravených kategorií (nebo si vytvoříte kategorii vlastní), dobu po kterou jste pili, údaje o své váze, pohlaví a pak už jenom sledujete, kdy budete střízliví. Můžete si také nechat zobrazit přehledný graf, ve kterém zjistíte, jak dlouho trvá, než se z vašeho těla dostanou různé druhy alkoholických nápojů. Nevýhodou této aplikace je, že si musíte pamatovat, kolik jste toho vypili :-)

f4d0d466ee8d5019fe474ec3d5843a04?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Novoroční předsevzetí

Astrid-1-180×300

K začátku Nového roku patří i novoroční předsevzetí. Co na tom, že je většina lidí nikdy nedodrží. Abyste nezapomněli, co jste si předsevzali, je dobré si všechny ty sliby někam zapsat. Proč k tomu nevyužít váš chytrý telefon? V Google Play naleznete tuny aplikací, do kterých si můžete psát poznámky a úkoly. O aplikacích pro plánování jsem psali v našem cyklu Svět androida doporučuje, takže pokud máte v plánu tentokrát své předsevzetí opravdu dodržet, tak si ten článek okamžitě otevřete, vyberte si nějakou aplikaci, stáhněte si ji a všechno si do ní hezky zapište, ať to máte pořád na očích. Osobně používám Astrid a myslím, že konkrétně k účelu dodržení novoročního předsevzetí se hodí skvěle, ale vyberte si dle svého gusta.

93a338895a3aac8e72c9ec7b8238f1dd?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

 Odvoz domů

unnamed (6)

Pokud nebudete Silvestr trávit doma, tak poté, co dostatečně oslavíte příchod Nového roku, budete také prahnout po odvozu domů. Předpokládejme, že na Silvestra nebudete abstinovat, nebudete mít odvoz a nezbude vám nic jiného, než si zavolat taxíka. Pomoc vám s tím může aplikace Chci taxi!, která na základě vaší aktuální pozice zjistí, jaké taxi služby jsou ve vašem nejbližším okolí. Sice trochu chybí informace o ceně za kilometr, ale pokud sháníte rychlý odvoz, určitě vám pomůže.

975536aa2ca743e643a9e631f5bd2e90?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-IO-featured-LARGE-640×254

Bude Google I/O 2013 velké zklamání?

Zprávičky Jan Olejník Jan Olejník
2 min. uložit na později

Komentáře (1)