Menu

Aplikace Hesla Avast si za vás pamatuje všechna hesla

Aplikace Hesla Avast.
Aplikace Hesla Avast si za vás pamatuje všechna hesla
5 (100%) 1 hlasů

Nedávno jsme se dočkali nové verze antivirového programu Avast s označením Avast 2017. Základní funkcí tohoto programu je samozřejmě antivirová (spíše „antimalwareová“) ochrana. Součástí programu je však i správce hesel, který najdete v sekci Soukromí. Původně fungoval jako samostatná aplikace s názvem Hesla Avast. V dnešní recenzi se zaměříme na stejnojmennou aplikaci, která slouží k práci s hesly na mobilním telefonu.

Co nabízí správce hesel na desktopu?

Nejdříve si stručně popíšeme, jaké funkce nabízí desktopový program:

  • Správu uložených hesel. Hesla můžete ručně i automaticky vytvářet, editovat, mazat.
  • Automatické vyplňování hesel v prohlížeči.
  • Synchronizaci hesel napříč všemi registrovanými zařízeními.

Při testování program fungoval výborně. S hesly i zabezpečenými poznámkami se pracovalo pohodlně. Trochu chyběla možnost rozdělit si hesla do skupin, ale to není zas tak velký nedostatek. Doplněk, který vyplňuje hesla, jsme zkoušeli v prohlížeči Google Chrome. Ani zde jsme nenarazili na žádný problém.

Správa hesel v aplikaci Hesla Avast

Podobné funkce, jaké Avast nabízí na desktopu, lze očekávat i v mobilním prostředí. První věcí, kterou je po instalaci užitečné udělat, je zapnout synchronizaci s účtem u Avastu. Aplikace sice umí pracovat i lokálně, ale pak přijdete o jednu z výhod aplikace, a tou je přenos hesel mezi různými zařízeními.

Práce s hesly je poměrně jednoduchá a přehledná. Hesla a zabezpečené poznámky můžete pohodlně vytvářet a editovat. Pro jednoduchou práci s položkou můžete uživatelské jméno i heslo kopírovat. Aplikace je zabezpečená buď pomocí hesla, nebo pinu. Sami si můžete nastavit, za jakých podmínek bude vyžadována autorizace.

Zajímavou funkcí je vyplňování uživatelských jmen a hesel v prohlížeči nebo jakékoliv jiné aplikaci. Vždy, když se na stránce objeví pole s přihlašovacím jménem a heslem, zobrazí se plovoucí tlačítko s klíčem, pomocí kterého můžete vybrat příslušnou položku ze seznamu hesel. Tuto funkci jsme testovali v prohlížeči Chrome, kde fungovala bezproblémově. Pokud však používáte Firefox, vyplňování hesel nefunguje. To však není problém jen programu Hesla Avast. Ani aplikace LastPass ve Firefoxu neumí doplňovat hesla. V případě LastPassu však můžete doinstalovat do Firefoxu doplněk.

Závěr

Aplikace Hesla Avast slouží ke správě hesel. Umí hesla vytvářet a editovat, synchronizovat s úložištěm u Avastu. Šikovná je i funkce vyplňování hesel ve webovém prohlížeči (ne v každém tato funkce funguje), případně i jiné aplikaci. Aplikace je možné používat bezplatně a je kompletně lokalizovaná do češtiny.

Pokud by vám tato aplikace nevyhovovala, můžete ke správě hesel použít i spoustu dalších. Hesla umí uchovávat a synchronizovat většina prohlížečů (například Chrome nebo Firefox). Zde jste však omezeni na prohlížeč a hesla do ostatních programů musíte vyplňovat ručně. Oblíbeným desktopovým programem pro správu hesel je KeePass. S formátem jeho databáze umí pracovat i několik aplikací pro Android, například Keepass2Android. Výhodou je, že svoje data máte pod kontrolou, neboť se synchronizují šifrovaně prostřednictvím souboru. Pokud vám nevadí používání synchronizace přes firemní servery, pak je dobrým řešením aplikace LastPass.

Jakým způsobem pracujete s hesly? Jste ochotni svěřit svoje hesla firmě, která vytváří správce hesel?

Komentáře

Johnnie

Johnnie

17.2.2017 9:04

Já na Androidu snad nikde žádná hesla nezadávám. Weby, kam se přihlašuji, otevírám na PC.
Několik aplikací od Avastu mám i koupených, ale toto zatím nepotřebuji. Navíc obvykle nepoužívám Chrome.

Merlin

Merlin

17.2.2017 9:04

Avast Passwords je fajn, stejně jako pár dalších správců hesel (některé jsem koupil v akci), ale nakonec stejně používám KeePass právě proto, že mám hesla u sebe, příp. je synchronizuju už zašifrovaná. Je možné, že i ostatní správci, kteří je ukládají někde na serveru, je mají šifrovaná a nevidí do nich, ale nevím to jistě :)

Merlin

Merlin

17.2.2017 9:05

Aplikace Hesla Avast je fajn, stejně jako pár dalších správců hesel (některé jsem koupil v akci), ale nakonec stejně používám KeePass právě proto, že mám hesla u sebe, příp. je synchronizuju už zašifrovaná. Je možné, že i ostatní správci, kteří je ukládají někde na serveru, je mají šifrovaná a nevidí do nich, ale nevím to jistě :)

Ehec

Ehec

z aplikace
17.2.2017 9:12

Nejlepší z nejlepších je SafeInCloud. Kdo nezná nepochopí. Nejvyšší hodnocení na marketu mluví za vše.

Jiří Zacpal

Jiří Zacpalexternista

17.2.2017 10:18

Ehec: Souhlasím. SafeInCloud je bezvadná aplikace. Líbí se mi možnost synchronizace souboru s databází pomocí Google Disku nebo OneDrive. Možná by stála za samostatnou recenzi. Škoda, že jsem propásl, když byla slevněná.

SeppWinkler

SeppWinkler

17.2.2017 10:49

Nedám dopustiť na KeePass. Podľa mňa najbezpečnejší správca hesiel. K vlastnému heslu je možné pripojiť ešte keefile, čo dodáva ďalšiu bezpečnostnú vrstvu. Neexistuje spoločnosť, ktorej by som dôveroval natoľko, že by som jej zveril svoje heslá. Nedôležité heslá na weby a do diskusii ukladám priamo v Chrome.

Tomato4

Tomato4

17.2.2017 10:55

Tak to jste zacpal… Hesla avast už používám několik let… Takže to chtělo napsat trochu dříve…
Jinak hesla a. mi vyhovují, jen mi vadí, že hned po spuštění prohlížeče se mě nezeptá na hlavní heslo… Jinak super.

Jiří Zacpal

Jiří Zacpalexternista

17.2.2017 11:13

Tomato: Lepší by bylo: „Zacpal zase zaspal.“ Ale já si nemyslím, že musím psát jen o nových aplikacích. Pro někoho může být tohle novinka o aplikaci, kterou neznal a kterou začne používat.

jav61

jav61

17.2.2017 11:29

Na Windows mobile jsem začal používat program SPB wallet a jeho desktopovou část používám dodnes. Teprve před pár dny jsem vybíral náhradu, abych měl hesla i na telefonu a skončil jsem u KeePass. Ale je to oproti SPB žalostně nepřehledné, ať už při samotném zadávání hesla, ale především při prohlížení hesel. Prostě grafické zobrazení údajů ve virtuálních „platebních kartách“, členění do kategorií a podle kategorie unikátní propracované šablony, jsou dodnes nepřekonané. Není aplikace, která by dokázala SPB wallet nahradit plnohodnotně :-( za případné tipy budu rád.

eladmeh

eladmeh

z aplikace
17.2.2017 11:38

stačí mozek pak to zas někdo odcizí a je to v p*****😉

uni

uni

17.2.2017 11:58

jav61: Je hromada klientů pro KeePass databázi, najdi si vyhovující.

SeppWinkler: Můžeš i důležitá hesla, jen to v Chrome prostě nesynchronizuj a nech databázi lokálně a clouduj jen KeePass:)

Také jedu v KeePass, je to multiplatformní, jsou na to addony do browserů (PC). Co nejsem schopen je integrace do Androidu pro vyplňování polí, i přes root. Nějak tomu neumím přijít na kloub jak. Asi bych té databázi mohl zvýšit bezpečnost lokálním souborem, jak zmiňuje SeppWinkler.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
17.2.2017 12:36

Hmm….samotný Avast Passwords má v mobilu přístup k mé identitě, účtům a hovorům. :-) K čemu je potřebuje. Svoje hesla nikomu nesvěřuju. Nejlepší uchování je ve vlastní hlavě.

bufalobil

bufalobil

z aplikace
17.2.2017 13:22

ja používám awallet cloud password super

Jiří Zacpal

Jiří Zacpalexternista

17.2.2017 14:40

jav61: Taky nostalgicky vzpomínám na SPB Wallet. Bohužel SPB nezvládlo přechod na Android. Já přešel na LastPass, ale ten nemá program pro Windows. Spíše bych doporučil SafeInCloud, kde je program pro Windows, který umožňuje vytvářet podle šablon. Docela se to SPB Wallet podobá. Jen aplikace pro Android v pro verzi je placená. Dá se ale vyzkoušet a pokud bude vyhovovat, tak i zakoupit.

jav61

jav61

17.2.2017 17:11

Jiří: díky za tip, kouknu na to

Pipa

Pipa

z aplikace
17.2.2017 19:16

Já používám mSecure Password Manager & Secure Digital Wallet. Má klienta i pro desktop. Možnost synchronizace do cloudu. Zatím spokojenost.

STMA

STMA

17.2.2017 19:56

Co takhle „aWallet Cloud Password Manager“. Přehledné, možnost tvořit kategorie, zálohovat, obnovovat. Za 100 Kč velice dobrý pomocník paměti.

CUCU

CUCU

17.2.2017 20:37

Ja jsem obětoval koruny za SafeInCloud a vůbec nelituji, maximální spokojenost.

Dufo

Dufo

z aplikace
18.2.2017 7:03

mSecure splňuje všetko, čo tu spomínate a často býva v akcii… Trošku mi nesedí nový design programu pre tablety s Win10 (funguje ale všetko), ale existuje aj klasická win verzia…

jav61

jav61

18.2.2017 11:40

Ještě jednou díky za tip na safe in cloud. Dokonce zvládnul i import databáze z SPB wallet, což byla ohromná úspora času.

sagitarius64

sagitarius64

19.2.2017 14:24

Jak vidím, lidská blbost nezná mezí. Kolik z vás si na kreditku napíše fixem PIN? Až vám nějaká čokoláda čórne mobil, budete se divit.
PIN a hesla se uchovávají zásadně v hlavě a nikde jinde.

loko1

loko1

19.2.2017 21:40

A jaká je jistota, že Avast ty hesla bude mít zašifrované bez backdooru? Stačí se podívat na jeho aplikace a jejich lačnost po veškerých uživatelových datech….

SeppWinkler

SeppWinkler

20.2.2017 13:09

@uni: Mne to viac vyhovuje naopak, zdá sa mi to bezpečnejšie. V Chrome synchronizujem, ale len nedôležité a KeePass nedávam cez cloud, databázu prenášam ručne. Ale hej, ide to aj tak, ako to robíš ty.

sitler

sitler

21.2.2017 13:40

Sagittarius : až mi někdo vezme mobil, tak z něj nic nedostane. Je pod heslem, zasifrovany. Pro otevření pwd manageru chce heslo. Pro zobrazení hesla v pwd manageru chce heslo znovu. Šance, že se do toho někdo dostane? Mizivá.

RSS (komentáře k článku)