Nejnovější aplikace z Google Play #169: odhalte programy nakukující do soukromí

Nejnovější-aplikace-169

V tomto týdnu vám představíme čtyři opravdu žhavé novinky. Tak žhavé, že je dokonce ještě ani nenajdete v Obchodě Play – tedy určitě ne přes vyhledávání. Dostanete se k nim, když máte odkaz a právě takové odkazy vám tentokrát nabídneme. Jako první to bude program, který vám prozradí, jaké programy vám nejvíce lezou do soukromí. Na druhém místě to bude automatizační nástroj, který hodlá konkurovat IFTTT. Nakonec to budou aplikace na vyhledávání textu ve skutečných dokumentech a automatické ztišení telefonu ve správné chvíli.

PrivMetrics – kdo vám leze do soukromí?

Odborníci z organizace Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), kteří nedávno odhalili tristní stav VPN aplikací, vydali nástroj, který vám poví mnohé o úrovni ochrany soukromí a bezpečnosti vašeho chytrého telefonu. Nemálo aplikací totiž požaduje přístup k informacím, které ke svému fungování ve skutečnosti nepotřebují, a zasahují tak do soukromí uživatelů.

PrivMetrics zkontroluje požadavky všech nainstalovaných programů a ohodnotí je jednou až pěti hvězdičkami. Tam, kde je to možné, nabídne nástroj také bezpečnější alternativy s podobnými funkcemi. Podrobnosti o metodice a způsobu hodnocení najdete na webu společnosti Data61. PrivMetrics je k dispozici zdarma a nežádá přístup k osobním informacím.

Aplikaci, která zatím není oficiálně vydána, a tudíž nemá žádnou průměrnou známku, si dosud stáhlo přes pět tisíc uživatelů. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 4.2 a vyšším.

PrivMetrics
PrivMetrics

Stringify – automatizace ve všech směrech

V rámci novinek pokračujeme další dosud nevydanou aplikací. Jmenuje se Stringify a určitě nebudeme přehánět, když ji představíme jako vyzyvatele automatizačního systému IFTTT. Umožní vám vytvářet automatické akce, které telefon bude provádět na základě stanovených pravidel. Můžete tak například nastavit automatické odeslání dosažených výsledků, naměřených vaším fitness náramkem. Nechybí ani podpora chytrých zařízení – Stringify tak třeba můře ovládat žárovku Philips Hue, chytrý zámek, garážová vrata a další. S tímto programem, který spojuje dohromady fyzické a digitální věci, můžete díky automatizaci ušetřit práci sobě i své rodině.

Aplikace je ve stádiu beta testování, proto je nutné počítat s výskytem chyb, které autoři průběžně odstraňují. Aplikaci lze instalovat na Android 5.0 a vyšší, zatím tak učinilo více než pět tisíc uživatelů.

Stringify - Smart Home and IoT
Stringify - Smart Home and IoT

Wandle – automatické ztišení telefonu ve správné chvíli

Také třetí novinka tohoto týdne ještě oficiálně není v Obchodě Play k dispozici. Řeší poměrně častý problém: vyrušování příchozím hovorem na nevhodném místě a/nebo v nevhodném okamžiku. S tímto programem se váš telefon naučí chovat se adekvátně s ohledem na místo a čas. Wandle nevyžaduje trvalé připojení k Internetu, je zcela zdarma, má jednoduché nastavení a jeho konfigurace nebude trvat ani minutu.

V principu funguje následovně:

  • Vyberte si na mapě místa, jako je domov či kino), kde automaticky aktivuje režim Nerušit.
  • Zvolte si čas, ve kterém si nepřejete být rušeni.
  • Vyberte kontakty a aplikace, pro které bude vždy dostupní.
  • Díky funkci Naléhavá volání dostane třetí telefonát od stejného volajícího zelenou.
  • Možnost vytvoření automatické SMS odpovědi na příchozí hovory.
  • Po ztišení zařízení se Wandle automaticky zeptá, jak dlouho si přejete nerušit.

Všechny funkce lze vzájemně kombinovat mezi sebou, takže si každý uživatel může nastavit aplikaci podle sebe.

Přestože ani tento program zatím není dohledatelný v Obchodě Play, stačilo si ho stáhnout již více než deset tisíc uživatelů. Instalovat ho můžete na Android 4.3 a vyšší.

Wandle - Do Not Disturb, Blacklist
Wandle - Do Not Disturb, Blacklist

Real Text Search – prohledávání textu v reálném světě

Napadlo vás někdy při čtení knížky nebo jiného dokumentu, jak by bylo skvělé mít možnost stisknout klávesovou zkratku Ctrl+F a vyhledávat v textu stejně snadno, jako třeba v textovém editoru či webovém prohlížeči? Tak právě na tento nápad se zaměřili autoři aplikace Real Text Search. Chtějí nabídnout fulltextové vyhledávání slov a frází ve skutečné předloze. Můžete tak vyhledávat text ve stránce z časopisu, knize, dokumentu nebo jakémkoli jiném podkladu obsahujícím písmena. Vyhledávání přitom funguje v reálném čase, takže nemusíte nic fotit ani skenovat.

Opět se jedná o zatím nevydanou aplikaci, která je zatím ve stádiu beta verze. Real Text Search si zatím stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Instalovat ho můžete na zařízení s Androidem 4.0.3 a novějším.

Real Text Search
Real Text Search

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Nebo jste přímo autorem nového programu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)