Menu

Aplikace Drivvo: Sledujte spotřebu paliva snadno a rychle

aplikace drivvo
Aplikace Drivvo: Sledujte spotřebu paliva snadno a rychle
Ohodnoťte článek

Mnoho z nás si nedokáže představit život bez osobního automobilu. Využíváme ho jak na každodenní cesty za povinnostmi, tak na rekreační a uvolňující aktivity ve volném čase. Vozidlo není zrovna levná záležitost a z rodinného rozpočtu si ukrajuje nemalé množství peněz. Jak si ale na konci každého měsíce spočítat, kolik peněz jsme za auto utratili? S pomocí přichází aplikace Drivvo, díky které budete přesně vědět, jakou sumu jste utratili.

Už žádné papíry

Pokud používáte automobil každý den, nevyhnete se častějšímu tankování paliva. Po zaplacení u čerpací stanice dostáváte nejen životně důležité palivo, ale i lísteček s informacemi o natankovaném množství a ceně. Komu by se ale chtělo v dnešní době chytré elektroniky tyto lístečky skladovat? S aplikací Drivvo během pár vteřin zaznamenáme uskutečněné natankování do chytrého telefonu.

Seznámení

Po prvním spuštění jsme vyzváni k založení nového účtu. Máme několik možností registrace. Nechybí přihlášení přes Facebook nebo Google. Přecházíte-li na Drivvo z jiné aplikace, můžete využít převedení dat ze souboru zálohy. Drivvo však podporuje pouze zálohy čtyř aplikací. Pokud začínáte na novo, v jednoduchém formuláři vyplníte údaje o vozidle a můžete začít.

Nyní se již dostáváme do přehledného a jednoduchého menu aplikace. V levém horním rohu vidíme obrázek s logem výrobce a název vozidla. Pod ním se nachází několik sekcí se záznamy o výdajích. Nechybí zprávy o celkových nákladech, nákladech na jednotlivý úkon nebo zobrazení průměrné spotřeby na 100 kilometrů. To vše s možností zobrazení v přehledném grafu.

Nejde jen o tankování

Zápis tankování není jedinou užitečnou funkcí, kterou můžeme použít. Na výběr dostáváme také zaznamenávání servisů, tras, ostatních výdajů (mytí auta, parkování a další) nebo upomínek na příští servis.

Přidání záznamu

V pravém dolním rohu aplikace se nachází tlačítko plus, které nám po stisknutí nabídne několik možností pro zaznamenání výdaje. Nejčastěji používané bude asi tlačítko Tankování. Přidání záznamu probíhá velice jednoduše a rychle. Po zadání data a stavu počítadla kilometrů zadáme cenu za litr, celkovou cenu, typ paliva a název čerpací stanice. Aplikace nabízí i možnost rozlišení pracovních jízd od soukromých. Tímto jsme ukončili zadávání a záznam o uskutečněném tankování již vidíme na hlavní obrazovce.

Odznaky za úspěchy

Aplikace Drivvo nabízí v záložce Úspěchy i systém odměn ve formě odznaků. Po splnění určitého cíle dostáváme vybarvený odznak, který máme jen pro lepší pocit z utracených peněz.

Hodnocení – Aplikace Drivvo

Aplikace Drivvo je šikovný správce výdajů vozidel. Zaznamenávání probíhá jednoduše bez zbytečného zdržování. Své výdaje si můžete zobrazit na přehledných grafech nebo v přehledu za určité období. V přehledu dostáváte informace jak o množství spotřebovaného paliva, tak i o nákladech na kilometr nebo nákladech za den. Myslím, že aplikace splňuje přesně to, k čemu je určená. Navíc je k dispozici s moderním designem a spoustou funkcí k hlídání výdajů za vaše osobní auto.

Drivvo - Správa vozidla
Drivvo - Správa vozidla
Vývojář: Drivvo
Cena: Zdarma+

Komentáře

bupredik

bupredik

z aplikace
11.3.2016 19:38

Mám stejnou zkušenost.

bupredik

bupredik

z aplikace
11.3.2016 19:39

Zajímavé jak se ty časy pořád liší.

stephen

stephen

z aplikace
11.3.2016 19:49

Vyborna app, jsou tam i znacky motocyklu. Hlavne ta prehlednost a material design.

trent

trent

z aplikace
11.3.2016 20:26

Já bych dokonce řekl, že nově umí ukládat pouze do cloudu. Nebo jsem nenašel, jak udělat lokální zálohu. Jinak Drivvo používám přes půl roku a nemám výhrady.

trent

trent

z aplikace
11.3.2016 20:27

Komentář z 21:26

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

11.3.2016 20:35

Ukládá to alespoň data do cloudu?
Já osobně jsem tedy po otestování asi pěti aplikací vsadil na Spotreba.sk a jsem spokojený :)
Tohle vypadá dost podobně :)

Jiří Štochl

Jiří Štochl

11.3.2016 20:48

Nově umí i zálohovat do cloudu :)

VPfeffer

VPfeffer

11.3.2016 21:15

Uz dlouho pouzivam PHM od Maze, jednoducha + prehledna vcetne servisu a upominek, data jsou lokalne a spakovane zalohy se mi posilaji automaticky na mejl.

BladeCZE

BladeCZE

z aplikace
12.3.2016 5:56

Moje spusteni: registrace hmm… ok. přidání auta, hm? SPZ, ne nenapíšu. je povinná! napsal jsem tam nějakou blbost a pak sem to obratem smazal a nainstaloval Fuelio (od tvůrců sygic) a je to to samé, ale bez zbytečného cloud a zveřejňování osobních informací… :-) Jediná vada na kráse je, že se to nezapisuje samo a v tom vidím hlavní zádrhel :-D Zapisovat najete KM… alespoň zbytek jde vyčíst z účtenky nó :-D

jenda42

jenda42

12.3.2016 14:35

BladeCZE: Diky za test, aspon usetril jsi mi cas ;)

Wulfher

Wulfher

12.3.2016 19:08

Já už cca 7 let používám Spritmonitor.de jo a mají taky vlastní appku na google play. Je pravda, že tam takový blbosti jako výměna oleje tam člověk nepíše, ale zase si tam vybírám tip pneumatik, zaplá klima, zaplé topení, jízda po dálnici, ve městě apod. Na sledování spotřeby – super. Když jsem si vybíral nové auto, hned jsem vlezl na Spritmonitor.de a koukal do databáze na spotřeby u aut a tipů motorů, které mě zajímali :-)

brumla

brumla

z aplikace
12.3.2016 20:58

VPfeffer : Díky za tip. Vypadá fakt dobře. :-)

Orbit09

Orbit09

z aplikace
13.3.2016 8:48

K čemu potřebuje aplikace znát naši SPZ?

RSS (komentáře k článku)