Menu

Užitečný tip: Jak sledovat v Androidu stav baterie Bluetooth zařízení?

baterie Bluetooth zařízení
Užitečný tip: Jak sledovat v Androidu stav baterie Bluetooth zařízení?
Ohodnoťte článek

Bezdrátové příslušenství v podobě sluchátek, fitness náramků nebo reproduktorů se stalo dnes běžnou záležitostí. Chybí vám v Androidu možnost sledovat stav baterie Bluetooth zařízení, abyste věděli, kdy jej dobít? Dnes si ukážeme, jak takový údaj snadno a rychle získat.

Někdy je vidět a někdy zase ne. Jak to je?

Někteří z vás si možná přečetli nadpis a již spěchají do komentářů s oznámením, že jsme nejspíše objevili Ameriku, protože takový údaj jim jejich kombinace telefonu a příslušenství ukazuje bez větších problémů. A máte pravdu – některá Bluetooth zařízení a telefony s Androidem jsou schopni v notifikační liště zobrazit údaj o stavu baterie právě připojeného zařízení přes Bluetooth. Jak je to možné?

O možnosti zasílat informace o své baterii se stará protokol BAS (BATTERY SERVICE SPECIFICATION), který musí podporovat samotné Bluetooth zařízení a také systém, ke kterému je zařízení připojeno. Zatímco podpora ze strany Bluetooth zařízení je jasně daná, u Androidu je to trochu složitější. Čistý Android se bohužel touto funkcí nepochlubí, spousta výrobců telefonů však možnost čtení stavu baterie Bluetooth zařízení podporuje. Zkušenosti máme například s nadstavbou EMUI od Huawei, podle uživatelů je stejná funkce dostupná i u přístrojů LG či alternativní ROM CyanogenMod.

Huawei P9 dokáže zobrazit stav baterie ikonkou v notifikační liště. Čistý Android to ale neumí.

Co dělat, když můj telefon stav baterie Bluetooth zařízení nezobrazuje?

Pokud patříte mezi „šťastlivce“ a váš telefon neumí standardně zobrazit, jak je na tom baterie vašich připojených sluchátek či třeba fitness náramku, nemusíte smutnit. Jako spousta jiných záležitostí u Androidu, i zde máme řešení v podobě aplikací třetích stran. Protože je čtení baterie z Bluetooth zařízení čistě softwarovou záležitostí (samozřejmě pokud telefon podporuje novější standardy Bluetooth), pomůže nám šikovná aplikace – například Baton.

BatON
BatON
Developer: limitium
Price: Free

Baton – ukáže stav baterie Bluetooth zařízení snadno a rychle

Na pomoc jsme si nainstalovali jednoúčelovou aplikaci Baton. Ta nedělá nic jiného, než že vyšle požadavek do Bluetooth zařízení, které odpoví svým stavem baterie. Aplikaci jsme vyzkoušeli na telefonu Samsung Galaxy S6, který standardně stav baterie Bluetooth zařízení nezobrazoval. Aplikace nám ovšem bleskově prozradila nabití nejen bezdrátových sluchátek (Meizu EP-51), ale i třeba fitness náramku Xiaomi Mi Band. Tyto informace se po spuštění aplikace a kliknutí na zařízení zobrazí v samotné aplikaci a notifikační liště. Záznam v notifikační liště ale není permanetní a lze jej swipnutím odstranit.

Aplikace bohužel nenabízí žádná jiná nastavení, což je možná i trochu škoda. Dokážeme si představit i třeba možnost nastavení upozornění či podporu aplikace Tasker. Ta by nám mohla sama hlídat stav baterie po připojení zařízení a v případě blížícího se vybití nejen upozornit, ale i třeba snížit hlasitost, vypnout hudbu apod.

Používáte bezdrátové příslušenství a zobrazuje vám telefon úroveň baterie? Vyzkoušíte aplikaci Baton?

Komentáře

DeathValley

DeathValley

15.1.2017 12:29

Zajimalo by me, na co tato aplikace potrebuje pristup k informacim o GPS poloze telefonu…

Dubský Tomáš

Dubský Tomáš

z aplikace
15.1.2017 12:50

Tak nevím, ale na Galaxy S7 s Android 6.0 mi nezvládne zobrazit baterii selfie tyče, notebooku, hodinek, gamepad, jediné co jde je handsfree. Aplikace od výrobce příslušenství to umí, ale chtěl jsem to mít mezi notifikacemi, bohužel nic 🙁.

flundr

flundr

z aplikace
15.1.2017 13:33

nevi nekdo nejakou apku má zobrazení nabíjaní aktuálne v amperech?

DeathValley

DeathValley

15.1.2017 13:34

Nefunkcni aplikace, bez pristupu k GPS (proc???) nezobrazi sparovana BT zarizeni, pta se na opravneni k pristupu k BT, coz ale v nastaveni pristupovych prav neni v nabidce, takze totalni nesmysl. Samsung S7 s 6kovym softem. Crap.

Patrik N

Patrik N

z aplikace
15.1.2017 13:46

Flundr: To je tak těžké napsat do GP „amperemetter“? Já osobně používám aplikaci Ampere.

Pipa

Pipa

z aplikace
15.1.2017 13:52

Vyzkoušeno a smazáno. SGN4 + Gear fit nefunkční.

karfiol

karfiol

15.1.2017 13:55

No tak jestli to funguje luxus, nemel jsem ani poneti, ze to lze zobrazit…pouzivam prave BT sluchatka a kapacitu zobrazi, časem otestuju jestli spravne. Zadost o polohu taky nechapu, ale prozatim ji dovolim.

DeathValley: krome zadosti o polohu, po rozkliknuti nahore „vsechna opravneni“ se zobrazi i dalsi 3 ohledne bluetooth…

peppa8053

peppa8053

15.1.2017 14:50

Patrik N : asi neni težke napsat amper ale je jich tam vic.pokud chceš méřit i „rychlonabijeni“ tak u nekterych mas smolika a vic jak 2A neukazi.
ja proto vyzkousel tento ktery to ukazuje ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.livecharger

avenged

avenged

z aplikace
15.1.2017 16:54

zatímco stav mých hodinek v notifikacni liště pouze problikne a ihned zmizí,tak tahle soka zobrazuje trvale.Oba údaje jsou totožné.

DeathValley

DeathValley

15.1.2017 17:14

To flundr: k nabijeni a vybijeni je super apka AccuBattery, tam uvidis hodne zajimavych veci.
To karfiol: ani po 2 instalacich (a uz odistalacich) jsem mel na S7 jenom opravneni k GPS.

DeathValley

DeathValley

15.1.2017 17:22

To karfiol: sorry, uz to vidim, ale i tak divna apka, kdyz nepovolim GPS opravneni, tak to nenacte BT zarizeni. A nefunguje to (i kdyz povolim GPS) napr. s hodinkami Garmin (f3HR). Takze naposledy odinstalovavam :-(

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

15.1.2017 18:25

Píše mi to, že to detekovalo překryvnou vrstvu a abych ji vypl. Pak mě to přesměruje na seznam některých aplikací. Nevim co to po mě chce, takže to je pro mě uživatelsky nepřívětivé :D

R.i.f

R.i.f

15.1.2017 19:06

Máte někdo zkušenost se stařičkou gps Nokia LD-3W?

peppa8053

peppa8053

15.1.2017 22:21

LD 3W byla super věcička.chytala signal i za pokovenymi skly auta i plechovou střechou ale to je už pravěk ne?

Pipa

Pipa

z aplikace
15.1.2017 22:49

Pravěk to je, ale taky mám jednu někde v šuplíku.

peppa8053

peppa8053

15.1.2017 23:01

tak ji použivej ale myslim si ze dnes v mobilu je dostacecna GPS a kdo by se tahal s dalsi veci ktera se musi nabijet.ta doba je pryč ne?

Irun66

Irun66

z aplikace
16.1.2017 7:11

Na Sg7e bez problémů přímo v notifikační liště. Sleduji po připojení jakékoli zařízení – gear Fit2 stále, handsfree, Bluetooth sluchátka.

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

16.1.2017 7:24

Tak mi to nedalo a rozjebal jsem si skrze překryvné vrstvy (už vím co to je) celý telefon (včetně always on top), abych zjistil, že to s mým BT reproduktorem který funguje i jako HF nekomunikuje :-/
Když k tomu přidám i záhadný požadavek ohledně polohy GPS, tak tuto aplikaci shledavam jako nepovedenou. Ne kvůli tomu že nepracuje s mým BT zařízením, za to může konkrétně ten reproduktor, ale proto, že funguje (teda když funguje) na úkor funkčnosti jiných aplikací, které jsem musel povypínat.

David Froněk

David Froněk

16.1.2017 10:28

Kde v nastavení Huawei P9 najdu volbu, aby mi to zobrazilo kapacitu baterie připojeného BT zařízení? Děkuji.

loko1

loko1

16.1.2017 14:30

Z osobních zkušeností:
Huawei Nova zobrazuje
LG G4 s androidem 5.1 ne

petk0

petk0

9.2.2017 16:12

peppa8053 ak mas problem v aute s pokovenym oknom a slabym GPS signalom, vyskusaj externu, aktivnu, GPS antenu. kupil som za cca 20e aj s postovnym a funguje 2 roky… signal v navigacii nabehne 2 sekundy po vyjazde z garaze.

RSS (komentáře k článku)