To může být revoluce: Na Android TV a Google TV se dočkáme sjednocených aplikací

Google TV nový design
  • Google plánuje sjednotit design aplikací na Android TV a Google TV zařízeních
  • Usnadnil vývojářům hromadu práce
  • Mimo Google aplikací na nový jazyk přejde například Plex či Soundcloud

Mimo hlavní novinky, které se objevily na včerejším Google I/O se představilo několik dalších změn. Ty zůstávají ale možná trochu neprávem v ústranní, jelikož si hlavní slovo vzal Bard a nové Pixely. Google se nechal slyšet, že má v plánu kompletně obměnit aplikace a design Android TV a Google TV a usnadnil vývojářům hromadu práce tak, aby mohli s aktualizacemi začít co možná nejdříve.

Zcela nová vývojářská sada má urychlit vývoj aplikací pro platformy Google TV a Android TV. Aplikace mají nabídnout zcela nový designový jazyk, který má být sjednocený. Každý z vývojářů dostane klíčové body, jako jsou tlačítka, karty, stránka doporučení, seznamy s vizuálním i textovým obsahem, navigační lišta, ale také barvy, typografii a celkové rozložení. Google se nechal slyšet, že jsou nové prvky navrženy tak, aby byly snadno pochopitelné a přehledné pro každého. Zároveň se sníží množství potřebného kódu a zjednoduší se proces aktualizace aplikací na straně vývojářů.

What’s new with TV and intro to Compose

What's new with TV and intro to Compose

Zdůraznil však, že tento nový designový jazyk nebude pro vývojáře povinný, ale vzhledem k tomu, že jde o nový a mnohem modernější vzhled se dá čekat, že na něj kromě výchozích Google aplikací přejdou také giganti jako například Showmax, Plex či Soundcloud. Používání různých aplikací bude tedy mnohem přehlednější i pro méně zkušené uživatele.

Google TV
Google TV

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbila konference Google I/O?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)