Menu

Zajímavý Android experiment: Klasické hry místo tapety

klasicke hry
Zajímavý Android experiment: Klasické hry místo tapety
Ohodnoťte článek

Lidé z projektu Android Experiments si vždy jednou za čas připraví zajímavou novinku. Nyní si přichystali funkci, která se jmenuje Home Screen Arcade. Ta nahradí klasické tapety na domovské obrazovce a spustí vám klasické hry.

4 klasické hry na domovské obrazovce

Jedná se primárně o technické demo a experiment, který má vývojářům ukázat možnosti toho, co se dá s domovskou obrazovkou dělat. V současné době podporuje celkem čtyři hry. A to Pacmana, Tetris, Pinball a Space Invaders. Všechny tyto hry mají zdrojový kód dostupný zdarma na internetu, lidé z Android Experiments jej pak vzali a jednoduše upravili, aby fungovaly podobně jako widgety a živé tapety.

Tým z Googlu však připouští, že hry můžou být ještě vylepšeny. Jako herní obrazovka se používá živá tapeta, ovládání her pak probíhá přes widgety. Informace o hře, skóre apod. se zobrazují ve stažené notifikační liště. Dalo by se tedy říct, že vývojáři využili normální prvky domácí obrazovky telefonu.

K dispozici je také kompletní kód tohoto experimentu, takže pokud jste vývojář, můžete si jej upravit podle vašich představ. My jen doufáme, že brzy někdo vytvoří verzi, která půjde na telefony jednoduše nainstalovat.

Co říkáte na takovéto využití domovské obrazovky? Vyzkoušeli byste si to také?

Zdroj: androidcommunity.com.

Komentáře

TylerManifesto

TylerManifesto

z aplikace
16.5.2017 22:40

Zajimave :)

kulichoid

kulichoid

z aplikace
17.5.2017 2:03

Pokud to nevybije baterku během pár hodin, je to krok dobrým směrem.

RSS (komentáře k článku)