TOPlist

Není na výběr. Bezdrátové Android Auto už nejde vypnout

bezdrátové Android Auto přepínání vypnutí zapnutí tlačítko nastavení aktualizace

Aktualizace populárního interaktivního prostředí Android Auto na verzi 8.7 (či 8.8 v případě některých beta testerů) se postarala o celou řadu změn. Některé z nich okamžitě zřejmé, na jiné uživatelé přicházejí postupně. Do druhé kategorie je možné zařadit fakt, že se Google rozhodl v AA „povýšit“ bezdrátové připojení. A to tím způsobem, že nadále není možné konektivitu bez kabelu v nastavení vypnout.

Vzhledem k vývoji celého systému a přibývajícímu počtu vozů či alternativních produktů, které jsou schopné bezdrátové připojení k Android Auto zajistit, se zdá tento krok jako logický. Právě proto si jej možná ani mnozí řidiči nevšimnou. Existují ale i příklady situací, kdy může být odstranění manuálního přepínače na obtíž.

Android Auto
Android Auto

Problém může nastat například ve chvíli, kdy do vozu nastoupí dva uživatelé, jejichž mobily se budou pokoušet k palubnímu počítači připojit současně. Jeden z nich pak bude muset například na chvíli vypnout Bluetooth připojení či aktivovat Režim letadlo. Za takové případné komplikace asi odstranění jednoho neškodného tlačítka vůbec nestálo. Přepínač se nacházel (u vás možná ještě stále nachází) v kategorii System, vedle vypínání a zapínání Google Analytics.

PS: Dodatečně jsem zjistil, že možné bezdrátové Android Auto možné dál manuálně vypínat či zapínat v Nastavení pro vývojáře v menu vpravo nahoře. Pro jeho aktivaci stačí několikrát klepnout na hlavní stránce AA na položku Verze.

Jak připojujete mobil k Android Auto?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)