Menu

Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop

lollipop_problemy_ico
Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop
Ohodnoťte článek

Uživatelé, kteří aktualizovali svá zařízení z Androidu 4.4 KitKat na Android 5.0 Lollipop, si relativně často stěžují na nejrůznější problémy. V mnoha případech funguje telefon či tablet hůře než se starší verzí systému, leckdy se také objevují doporučení aktualizaci ještě neprovádět.

Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop

Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop

Výtky se nejčastěji týkají komunikace a zvuku, který v některých případech dokonce úplně přestal fungovat. Problémy bývají také s telefonováním, vyhledáváním Wi-Fi sítí a detekcí připojení nabíječky. Další potíže, objevující se především na telefonech Nexus 5, se týkají abnormálně rychlého vybíjení baterie. Podle hlasování na diskuzním fóru XDA zaznamenalo vyšší spotřebu více než 70 % majitelů zařízení s Androidem 5.0, ačkoli se tato verze měla vyznačovat nižšími hardwarovými nároky.

Uživatelé na diskuzním fóru podpory Adobe tvrdí, že některé aplikace jsou bez zjevného důvodu odstraněny z paměti přístroje. „Při pokusu o opětovnou instalaci z Obchodu Play dostanu chybovou hlášku INSTALL_FAILED_DUPLICATE_PERMISSION -505“, stěžuje si jedna z obětí. Nutno podotknout, že uvedený problém se týká programů, založených na technologii Adobe AIR. Jiné aplikace pak pro změnu nereagují na požadavky uživatele. Podle programového manažera Chrise Campbella je chyba na straně Googlu – Campbell řekl, že společnost nezaznamenala uvedenou „kritickou“ chybu před 18. listopadem a nebyla schopna tyto problémy reprodukovat.

Další uživatel hlásí, že po aktualizaci se jeho tablet stal zcela nepoužitelným: „Update zabil můj tablet. Baterie je zcela vybitá a nabíjení zařízení nefunguje“, říká majitel. V dalších ohlasech jsou pak zmiňovány opakované pády a nefungující aplikace. Mnozí litují provedené aktualizace s tím, že starší tablet Nexus 7 „laguje, restartuje se a padají na něm aplikace.“

Redaktor serveru ZDNet se pokusil kontaktovat zástupce Google se žádostí o vyjádření, nicméně ti odmítli celou záležitost komentovat. Připomeňme, že oficiální vydání Android 5.0 Lollipop se konalo 12. listopadu. Aktualizace již užívají majitelé zařízení Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10.

Android 5.0 Lollipop testujeme na redakčním tabletu Nexus 7 (2012) a výše uvedené potíže jsme nezaznamenali. Subjektivně je ale zařízení o něco pomalejší než s předchozí verzí 4.4.4 KitKat, což je viditelné nejen během hraní her, ale také například při procházení systémového nastavení. Nezachytili jsme potíže s připojením k bezdrátové síti, ani zvýšenou spotřebu baterie (při umírněném používání vydrželo zařízení na jedno nabití tři dny).

Publikované potíže mohou být způsobené více faktory, nejčastěji však kombinací nainstalovaného software a špatné kompatibility některých programů s novým Androidem. Často zařízení oživí obnovení do továrního nastavení, nicméně nemusí to být pravidlem.

Vaše problémy v Androidu 5?

Jak jsou na tom naši čtenáři? Aktualizovali jste telefon či tablet z Androidu 4.4.x na Android 5.0? Podělte se o své zkušenosti a postřehy v diskuzi pod tímto článkem! Pokud jste některý z výše uvedených problémů řešili a vyřešili, podělte se s ostatními o způsob, který fungoval!

Nejste spokojeni s fungováním Androidu 5.0 Lollipop na vašem zařízení? Uvažujete o možnostech návratu k předchozí verzi systému? Pak jsme pro vás připravili návod Jak vrátit Nexus z Androidu 5.0 Lollipop na KitKat nebo Jelly Bean?

Zdroje: Droider, ZDNet.

Komentáře

Kaji

Kaji

25.10.2015 14:08

Samsung s4…po upgrade OS na 5.0.2 se uz nemuzu poradne divat na videa..video zacne a asi po 3s se lehce sekne a od te doby jede zvuk rychleji nez video…telefon jsem se snazila co nejvice promazat tak aby to nebylo napr.kvuli prehlceni systemu a stale to blbne…ma nekdo stejny problem?Da se to resit?

NZ

NZ

16.11.2015 21:07

Nová verze obrovským způsobem žere baterii. Lenovo P70 má výkonnou baterii, se starším androidem vydržela při plném používání 3 dny, nyní procenta baterie klesají i při „klidu“ – nevydrží skoro ani dva dny…

Martin

Martin

6.12.2015 23:04

Aktualizaci z 4.4 Kitkat na os 5.0 na mém smasungu alfa jsem po předchozích informacích na několika fórech ani nechtěl dělat už jen proto že si spousta uživatelů více stěžuje než chválí. Jenže aktualizace se do telefonu přímo vnutí a nejde se jí zbavit a neustále otravuje s instalací. Takže po návratu do továrního nastavení abych se zbavil stažené aktualizace a po vypnutí automatických aktualizací, nepomohlo nic při přihlášení k wi-fi se mi opět i tak aktualizace vnutila do telefónu!! No prostě k posrání! Tak jsem s velkou nechutí a obavami nakonec 5.0 verzi nainstaloval. No na změny v prostředí se dá zvyknout, protože i každý nový telefon to má jinak. Ale pro běžného uživatele jsem nezaznamenal nic k lepšímu. Možná jen že tím že alfa má přece jen trošku našlapanější hardware tak je malinko svižnější v menu, ale ve verzi 4.4 jsem byl úplně spokojen protože šlapal bez problémů. Ale v 5.0 až na drobnosti mě sere to že za dobu cca tří týdnů co jsem ho instaloval se mi už asi 6x stalo že při rozsvícení na mě v levém horním rohu svítí zpráva (Jen tísňová volání) a přitom na displeji svítí signál operátora na full ale nedovolám se nikde a mně taky nikdo. Takže , vypnout a zapnout a musím říct že je to otravné. Ano toto se stává občas na všech telefonech, ale podotýkám občas a né co druhý nebo třetí den!! Tak nechápu proč někdo vynakládá prachy na něco co potom funguje špatně nebo vůbec ba navíc poškozuje uživatele mobilních zařízení, kdy s fungujících přístrojů dělají mrzáky nebo přímo šroty a vmém případě kdy Samsung Alfa nestojí zrovna málo tak to se na to můžu pěkně v….t! Takže by se měli páni vývojáři pěkně zamyslet nad tím co pouštějí do světa a nejdříve své výtvory otestovat a né si dělat pokusné králíky z lidí !!!

Martin

Martin

6.12.2015 23:55

Tak po předchozím pročtení recenzí výše uvedených na ne(po)vedený Lollipop by byl ideální downgrade na 4.4 protože to vidím tak jestli s tím něco androiďáci neudělají tak půjde ten jejich kšeft pěkně do kytek !

Dohnalka

Dohnalka

17.1.2016 20:44

Já bych se chtěla zeptat, když mám staženou aktualizaci androidu, ale nechci si ho nainstalovat. Je nějaká možnost se aktualizace nadobro zbavit, nebo je to nemožné. Děkuji

alinen

alinen

1.2.2016 18:32

Ahoj s mým Lenovo A6000 po aktualizaci na 5.0.2 TELEFON JE ABSOLUTNÍ ŠROT, CHCI ZPĚT NA 4.4.4 KITKAT nemá někdo podrobný návod jak na to?

pietrorosso02

pietrorosso02

22.1.2017 9:01

Po aktualizaci Android 5.1, který mám v mobilním telefonu Lenovo Phab 7 a následném restartu telefonu, se to celé zhroutilo. Po zapnutí telefonu se objeví nápis: APLIKACE UL SYSTÉMU PŘESTALA BOHUŽEL PRACOVAT. Telefon jsem koupil 3.1.2017 a od té doby se systém několikrát aktualizoval a bez problémů. Poslední aktualizace byla velká asi 1134 MB a po ní se celý telefon sekl. Poradíte, co s tím???

RSS (komentáře k článku)