Google omylem publikoval web k Androidu 11. Po chvilce ho smazal

omylem publikovany web Android 11

I velké technologické firmy dělají elementární chybičky. Před pár hodinami se to nevyhnulo ani Googlu, který, pravděpodobně omylem, spustil na svém webu pro vývojáře developer.android.com stránku s tématikou k připravovanému systému Android 11. Na místě, které slouží vývojářům k přednostnímu seznámení se s novými možnostmi tohoto operačního systému od Googlu, se objevilo pár textů a odkazů. Jelikož ale asi šlo skutečně o chybu, odkazy zatím nikam nevedly a texty byly celkem obecné. Omylem publikovaný a následně stažený web však byl zcela jasně věnován verzi Android 11. Byly na něm nabídky například pro stažení do Pixel telefonů či emulátoru a také odkaz na připravovaný výpis novinek.

omylem publikovany web Android 11 screenshot

Nejpravděpodobnějším vysvětlením je selhání jednotlivce. Někdo jednoduše spustit něco, co neměl. Naštěstí nešlo vůbec o nic závažného, jen všichni zájemci o informace k novému systému zpozorněli. Nedokončená stránka byla publikována a zpět stažena během pár desítek minut. I tak se redakci androidpolice.com podařilo pořídit snímek obrazovky, který přikládáme. Velká spousta obsahu na tomto “developer preview” pochází ještě z prezentací k Androidu 10 (Q) a na naplnění tím aktuálním se evidentně bude dál pracovat. I když se zatím nepodařilo ze stránek nic konkrétního vyčíst, jedno je jasné. Omylem publikovaný web k systému Android 11 ukazuje na blížící se příchod této nové verze. Už se těšíme, až Google novinky k novému OS představí oficiálně. Ideálně bez ukliknutí.

Co očekáváte od Androidu 11?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)