Menu

Přibalená sluchátka u Galaxy S8 nevyrábí AKG, ale přímo Samsung

Při představení Galaxy S8 se přímo na pódiu zástupci společnosti Samsung chlubili tím, že v balení budou přibalovat i AKG sluchátka. Pravda je ale trochu jiná.

Společnost AKG sluchátka pouze naladila

Trochu zmatení si Samsung připravil před vydáním telefonu Galaxy S8. Zahraniční server Pocketnow.com recenzoval přibalená sluchátka samostatně. S tím, že se jedná o sluchátka této značky a stejně o tom psaly weby po celém světě. Důvod je ten, že zástupce Samsungu řekl přímo při představování telefonu, že v balení zákazníci najdou AKG sluchátka. Takže nikdo neměl ani důvod o tom pochybovat. Ve skutečnosti je to ale jinak.

Samsung-Galaxy-S8-sluchatka

Netradiční je na tom také to, jak se vlastně přišlo na to, že sluchátka nevyrábí AKG. Jestli očekáváte rozebrání do posledního šroubku a analýzu jednotlivých součástek, tak vás zklameme. Jeden ze zástupců společnosti Samsung to prozradil na Twitteru, právě pod recenzí sluchátek serveru Pocketnow.

Společnost AKG sluchátka pouze naladila, o zbytek, tedy i výrobu se staral Samsung. A proč je u toho takový zmatek? Stačí se podívat na fotky sluchátek, kde jde vidět logo AKG, ale nikde nenajdeme logo Samsungu. Otázkou je také ale, jak by se sluchátka lišila, kdyby je opravdu vyráběli, protože i tak hrají výborně, jak napsal Honza Dolejš v recenzi telefonu Galaxy S8. Samsung na konci minulého roku koupil společnost Harman, pod kterou spadá mimo jiné i AKG, nicméně i tak se ve finále o výrobu postaral Samsung. Částečně by se to dalo přirovnat ke vztahu společností Huawei a Leica, kde se rovněž Leica nestará o výrobu fotoaparátu, přitom tam ale najdeme její logo jako záruku kvality.

Vadí vám podobná záměna názvů u výrobků?

Zdroj: pocketnow.com.

Komentáře

Milan4exa

21.4.2017 14:11

Myslim ze cestne by bylo, kdo to vyrobi at tam da sve logo. Tyhle podvudky jsou ale uplne bezne. Takze pokud budu delat na dvou mistech, napr. jako zamestananec pro “Trava sro” muzu delat uplne to same pro “Travnik sro”. Vysledek je stejny, jen si prevliknu pracovni monterky.

Pepik31

21.4.2017 18:31

Milan: jaké podvody, hold dá se to říci i takto “vyrobilo AKG v továrně Samsung” Samsung=AKG, takže technologie AKG, součásky AKG vyrobené jen na jiném místě. Asi bych spíše řešil jak hrají, než jaká písmenka jsou na sluchátkách.

Vinkltom

vinkltom 0

21.4.2017 20:55

pepik31: asi tak…

Jan Valigura

22.4.2017 0:00

Samsung nebo AKG to je fuk, dnes mi konečně dorazil telefon a sluchátka hrajou velmi kvalitně, určitě v cenové relaci mezi 1500-2000Kč.

Arasch76

27.10.2017 21:22

Pro autora a ostatní komentáře, název nebo logo samsung na sluchatkach je ,dostal jsem je k telefonu a teď se na to dívám, tak buď jste se s timto zařízením nesetkali a jen blabolite, nebo neumíte číst :-)

RSS (komentáře k článku)