Menu

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #134: Google Home Mini a další

Vánoce už jsou skoro na obzoru a pokud již máte všechny dárky nakoupené, pojďte si udělat povánoční radost. Startuje 134. díl našeho seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, kde pro vás máme Google Home Mini, levný bezdrátový spínač, šikovný USB-C kabel a další.

1) Levný Google Home Mini

První tip z dnešního dílu bude trochu netradiční a zároveň poruší pravidlo, protože není tak úplně z Číny. Čtenáři nám to ale jistě odpustí, protože se jedná o skvělou nabídku, kterou jsme několikrát využili také v naší redakci. Chytré zařízení Google Home Mini zná nejspíše každý, jeho cena v německém obchodě Conrad klesla na částku v přepočtu 870 Kč, což je skvělé. Obchod sice nezasílá do České republiky, k tomuto účelu lze ale využít služby pro zasílání (například mailboxde.cz). Celý proces je rychlý a od odeslání balíčku z německého obchodu je u vás zařízení zpravidla do 3 dnů. Nabídka je limitovaná, a tak pokud jste o Google Home Mini přemýšleli, nyní je ta správná chvíle.google home mini asistent google

Cena: 869 + cca 140 Kč poštovné (Condrad.de)

2) Levná QC 3.0 nabíječka do auta

Rychlonabíjení se rozmáhá a téměř všechny výkonnější smartphony jsou nějakou technologií vybaveny. Tou nejrozšířenější je v současné době Qualcomm Quick Charge 3.0, kterou rozšiřují hlavně telefony s čipy Snapdragon. Proč ale nabíjet nejrychlejším způsobem pouze doma? Dnes pro vás máme tip na levnou QC 3.0 nabíječku do auta, která disponuje dokonce 4 USB výstupy.

QC3.0 5V/3.5A Quick Charge – vlastnosti

 • podpora Qualcomm Quick Charge 3.0
 • 4 USB výstupy
 • QC 3.0 výstup (5 V/3,5 A, 9 V/1,8 A, 12 V/1,7 A)

QC 3.0 nabijecka-cinske eshopy

Cena: 124 Kč (GearBest)

zaslal Zbyněk Trnka (celkem 12 tipů)

3) USB-C kabel pro nabíjení telefonu i iPhonu

Některé notebooky nebo třeba i nabíječky nabízí místo klasického USB-A konektoru již menší verzi USB-C. To samozřejmě obnáší pořídit nový kabel, případně redukci. Třetím tipem dnešního seriálu je proto USB-C kabel, který ale místo běžného USB-C zakončení nabídne trojici možností – USB-C, MicroUSB a Apple Lightning. Díky tomu můžete jeden kabel použít pro přenos dat z různých telefonů s Androidem, ale i iPhonu. Délka kabelu činí 1,2 metru a slibuje i kvalitnější kovové zpracování. Lákavá je ale hlavně jeho nízká cena.

USB-C kabel-nakupy v cine

xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 87 Kč (GearBest)

4) Bluetooth přijímač do auta

Často se stane, že náš automobil nemá Bluetooth handsfree a nelze tedy standardně audio systém použít pro přehrávání hudby z telefonu nebo pro volání. Existuje však levné řešení – Bluetooth přijímač. Tento kousek se pochlubí kompaktními rozměry, mikrofonem pro volání i klipem, který může posloužit například při sportu. To pro případy, kdy byste chtěli ze svých drátových sluchátek na sport udělat bezdrátová. Výrobce se sice nezmiňuje o výdrži na jedno nabití, vzhledem k lákavé ceně a rozměrům to ale bude jen pár hodin. I tak to ale může na vyzkoušení, zda takové zařízení využijete, bohatě stačit. A v případě zájmu koupit něco kvalitnějšího.

Bluetooth prijimac-cinske nakupy

Cena: 111 Kč (GearBest)

5) Chytrý bezdrátový spínač

Vybudovat chytrou domácnost chce nejen nějaký řídící prvek jako mobilní telefon s vhodnou aplikací nebo Google Home, ale i samozřejmě podporu ostatních zařízení. Ne vždy je možné stávající zařízení nahradit nějakou “chytřejší” alternativou s podporou dálkového řízení přes smartphone. Pro účely zapnutí a vypnutí ale může posloužit jednoduchý spínač, který se nainstaluje přímo na napájecí kabel. Jednoduše pak mohu řídit jeho napájení skrze svůj mobilní telefon, případně díky podpoře i systémy Google Home nebo Amazon Alexa.

bezdratovy snimac-tipy z ciny

Cena: 130 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

--->Pro hlasování je potřeba se přihlásit!<---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 136. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Využijete akci na Google Home Mini?

 

Komentáře

X125

x125 0

13.12.2017 7:25

Pozor na tyhle různé Bluetooth handsfree. Kvalita přehrávání je většinou únosná, ale v případě záznamu (mikrofonu) bývá nepoužitelná – výrazně horší než z telefonu při přepnutí na hlasitý odposlech.

marty26959

13.12.2017 7:39

Dobrý den,

chci se zeptat máte někdo zkušenosti s chytrým bezdrátovým spínačem? Popřípadě přes jakou apliakci na iOS zařízení funguje.

Děkuji

Synus

Synus 0

13.12.2017 7:49

Ahoj marty26959, prosím neber to nijak zle ale víš jak se jmenují tyto stránky???

marty26959

13.12.2017 7:56

Synus vím a nevidím problém používat jak iOS, tak i android. Každá věc má prostě něco, tak jsem se zeptal. Pochybuji o tom, že sem nechodí nikdo, kdo používá iOS.

marty26959

13.12.2017 7:58

Synus – to je stejné, jako bych chtěl ukamenovat redakci, že sem dali výrobek č.3 a že obsahuje konektor pro Apple. Když se tyto stránky jmenují světandroida. :D

Synus

Synus 0

13.12.2017 8:01

marty26959 iOS používám taky ale neřeším ho tady ;o)

SIMIR

SIMIR 0

13.12.2017 8:12

To marty26959:
Odkaz na aplikace pro iOS i Android si stáhneš pomocí QR kódu, který je na informační kartičce produktu. Píšou to přímo na stránce GearBest:
“Warm Prompt:
Please scan the QR codes on the instruction card to install the app and read the user guide.”

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

13.12.2017 8:14

marty26959
Dobrý den, je samozřejmě naprosto v pořádku, že se ptáte na zařízení s iOS. Přeci jen zde uvádíme spoustu chytrého příslušenství, které lze “konkurenční” platformou ovládat, tak proč se o tom nebavit i v diskuzi? :-)

Bohužel ale na dotaz nedokážu odpovědět, protože osobní zkušenost nemám. Autoři píšou, že stačí naskenovat QR kód, takže aplikace je i pro iOS, ale nepíšou jaká. Třeba ale někdo poradí.

Pavel Kapoun

13.12.2017 8:31

marty26959: je to aplikace eWeLink…

marty26959

13.12.2017 8:39

SIMIR – díky to jsem taky právě našel, ale nic jiného
Jan Dolejš – děkuji za reakci
Pavel Kapoun – díky moc

Ales7979

13.12.2017 8:44

Mám Sonoff spínač doma a funguje to dobře i přes Amazon Echo DOT, ovládám je hlasem. Tu aplikaci seženete pro Android i IOS. Sonoff má spoustu dalších zařízení pro chytrou domácnost.

Surac

surac 0

13.12.2017 8:49

Sonoff taky používám již rok a bez problémů.
Co se týká Bluetooth přijímač do auta, tak na jsem jej teď kupoval Ali je necelé 3USD

Radeg

radeg 22

13.12.2017 9:27

“USB-C kabel pro nabíjení telefonu i iPhonu”.
Sice tuším jaká bude odpověď zarytého androiďáka, ale musím se zeptat: To jako iPhone není telefon?
Jsem nevěděl.

42

13.12.2017 21:13

Chápu ten spínač správně tak, že tam vrazím fázi a nulák a pak to pře wi-fi spínám? Nedělá se něco, co by se rozměrově vešlo do krabice pod vypínačem, aby to logicky nahradilo současný vypínač?

Slunickoooo

slunickoooo 0

13.12.2017 23:29

42: jsou vypinace cca od 10 babek tak toto do zdi opravdu neni.

Ales7979

20.12.2017 23:13

RSS (komentáře k článku)