Menu

Aplikace 360 Security: Ochrání, zrychlí a vyčistí vaše zařízení. Nebo je to naopak?

360 Security-1
Aplikace 360 Security: Ochrání, zrychlí a vyčistí vaše zařízení. Nebo je to naopak?
Ohodnoťte článek

Používáte Antivir? Používáte aplikaci, která zrychlí vaše zařízení? A co něco na pročištění souborů? Dnes se podíváme na aplikaci 360 Security, která nabízí všechny tyto funkce v jediném balení. Opravdu funguje?

Aplikace na první pohled vypadá velmi jednoduše, přesto nabízí všechno potřebné. Pohyb v ní je svižný a intuitivní. Celou aplikaci můžete navíc ovládat přes rychlý panel v notifikační liště. K ovládání můžete použít i malé kruhové ikonky, kterou lze po obrazovce přemisťovat způsobem podobným Facebook Messengeru. Ikonka nabízí rychlý přístup k základním nastavením telefonu a ke spuštěným aplikacím.

Slibuje zrychlení vašeho zařízení

360 Security slibuje zrychlení vašeho zařízení jediným kliknutím.  To dělá vypnutím některých procesů na pozadí. Jak tvrdí popisek na Google Play, je k čištění použito proprietárního algoritmu „hloubkové analýzy“. Nejsme si ale jisti, o kolik je tato technologie lepší než čistící metody jiných aplikací.

Zrychlení je často doprovázeno klasickými neduhy, jako je vypínání aplikací a některých systémových procesů. Například  při návratu na domovskou obrazovku musí po provedení procedury dojít k jejímu opětovnému načtení. Aplikace vám tak sice opravdu systém vyčistí, ale jen do doby, než se k používaným aplikacím vrátíte. Protože ale není princip funkce výrobcem dostatečně podrobně popsán, tak její využívání příliš nedoporučujeme.

Každopádně aplikace mimo základního pročištění RAM paměti nabízí taky nástroje pro ochlazení telefonu a zrychlení nabíjení či prodloužení výdrže baterie.

Ochlazení telefonu a zrychlení nabíjení fungují na principu zabránění samovolného spouštění aplikací. Určitě tak dojde k požadovanému efektu díky nižším energetickým nárokům po „optimalizaci“. Zase ale platí, že taková funkce může mít často za následek to, že systém a ostatní aplikace nemusí fungovat tak, jak jste zvyklí. Urychlení nabíjení telefonu či ochlazení telefonu je pak zanedbatelné a v podstatě nezměřitelné. Znovuspouštěním aplikací pak může mít dokonce opačný efekt.

Odstraní nepotřebné soubory

Opět stačí jedno kliknutí, aby aplikace analyzovala paměť vašeho zařízení.  Po provedení analýzy dostanete výpis souborů, které můžete smazat. Kladně lze rozhodně hodnotit fakt, že výpis je opravdu podrobný a vy si jste tak jisti, že mažete pouze to, co chcete.

Nabízí i ochranu

Program obsahuje i antivir, který prohledá váš telefon a vypíše vám seznam potenciálně nebezpečných aplikací, u kterých se můžete rozhodnout, jak s nimi naložíte. Taková funkce se může občas hodit, opět ale platí, že jako primární ochrana by měl sloužit váš rozum. Pokud se totiž vyvarujete instalace aplikací z neověřených zdrojů, je šance na to, že se vám do telefonu dostane malware, pramalá.

Součástí antiviru je i funkce pro nalezení telefonu, která nabízí následující možnosti:

  • Lokalizace zařízení
  • Vzdálený zámek obrazovky
  • Alarm
  • Oznámení o změně SIM
  • Vzdálené odstranění dat

Podobnou funkci nabízí i řešení od Avastu. Jedná se o program, který je určen především k ochraně před krádeží, a nabídka funkcí je velmi podobná.

Ale to není vše

Program mimo výše zmíněného nabízí ještě několik vychytávek:

  • Správce oznámení: Správce oznámení vám umožní skrýt nepříjemné notifikace, které jednoduše vidět nepotřebujete. Tuto funkci využijete třeba u notifikací u her, které umí být obzvlášť otravné. Zase platí, že je jen na vás, které aplikace budete blokovat.
  • Zámek  a správce aplikací: Další příjemnou funkcí je i správce aplikací, který umožní nainstalované programy třídit podle názvu, data či velikosti. Zámek aplikací zase nabídne možnost vybrané aplikace chránit pomocí vzoru nebo kódu.
  • Filtr hovorů a SMS: Blokování nechtěných telefonních čísel a možnost správy jejich seznamu určitě potěší. Co už tolik nepotěší, je fakt, že  filtr SMS zpráv nefunguje u Androidu verze 4.4 a novější.
  • Monitor dat: 360 Security v neposlední řadě nabízí i funkci sledování datových přenosů včetně podrobné statistiky a možnosti  zadání limitu využití dat.

 

Závěr: Používání aplikace nemůžeme doporučit

Bohužel, Security 360 nejspíš nerozlišuje, jestli některé aplikace požíváte častěji než jiné. Určitě bychom uvítali, kdyby aplikace nabízela jakýsi chytrý režim, kterým je vybaven Snapdragon™ BatteryGuru, o kterém jsme nedávno psali.

A jak se na podobnou aplikaci díváme my? Jako velké negativum lze označit fakt, že ač se to nezdá, aplikace zabírá enormní množství RAM (v našem případě 250 MB), účinnost zrychlení telefonu je tak přinejmenším diskutabilní.  Čistič paměti nás rovněž příliš nepřesvědčil a stále se přikláníme k faktu, že pro plynulý chod Androidu je lepší podobné nástroje nepoužívat.

Nejsme si tak úplně jisti, zda další bonusové funkce představují důvod, proč tuto aplikaci do telefonu instalovat. Nedá se totiž říct, že by aplikace telefon jen zrychlovala. Občas totiž může opětovné spouštění procesů, které jste s její pomocí dříve vypnuli, systém naopak zpomalit.

Je tak trochu s podivem, že tato aplikace má tak obrovský počet stažení. Zejména kvůli tomu jsme se aplikaci rozhodli otestovat, ale moc dobrý pocit v nás nenechala.

A co vy? Má ve vašem zařízení podobná aplikace místo?

Komentáře

Game

Game

z aplikace
26.2.2016 19:16

Zbytečná věc, pak jsou plná fóra lidi co jim něco nefunguje a vyleze znich že mají naky antivir nebo tuhle čistící ptakovinu.

Jiří Pleskot

Jiří Pleskot

z aplikace
26.2.2016 19:29

Prosím pak ještě nezapomeňte udělat recenzi Clean Masteru a DU Battery saveru a Apus launcheru.

Gotik

Gotik

z aplikace
26.2.2016 19:35

Kvalitní věci jako clean master nebo du battery saver beru ale todle je kokotina.

cardi

cardi

26.2.2016 20:15

Kravina opet balast nic vic

jumbo78

jumbo78

26.2.2016 20:39

@Gotik
Pevně věřím, že to bylo myšleno ironicky (ten CM a DU)… Jestli ne, pochybuji o tvém duševním zdraví :D

Gotik

Gotik

z aplikace
26.2.2016 20:45

Bylo to myšleno ironicky. :)

Gotik

Gotik

z aplikace
26.2.2016 20:47

@jumbo78 Bylo to myšleno ironicky ale tento program(co byl v recenzi) je taky k ničemu :)

Gotik

Gotik

z aplikace
26.2.2016 20:48

Jediný co bych z „podobných aplikací“ použil by bylo jen Greenify

Fish

Fish

26.2.2016 20:56

Aneb jak další noname firmě svěřit svá data. Oni to dělají pro dobro uživatelů… Hahaha, takové články by neměly vůbec vznikat…

vw.jirka

vw.jirka

z aplikace
26.2.2016 21:03

Tohle ani nic podobného nepoužívám.

Mis012

Mis012

z aplikace
26.2.2016 21:18

@Petr Resl jj vyrobce ji tam dal pro dobro uzivatelu, protoze na ni nahodou narazil a seznal ji velice kvalitni.

AleshM

AleshM

26.2.2016 21:28

Samozřejmě, že to má hodně stažení. Každý to vyzkoušel a po 3 minutách to šlo z telefonu.

Petr Resl

Petr Resl

26.2.2016 21:59

360 obsahuje i savelist, kam lze přidat aplikaci, aby se nemazala. To zabrání opakovanému spouštění. Mám tuhle apku už od základu nainstalovanou a nedám na ni dopustit.

yanick

yanick

z aplikace
27.2.2016 1:43

Úplne noname nie je
https://en.wikipedia.org/wiki/Qihoo_360
Ale uznávam, že je kontroverzná

oplaner4

oplaner4

z aplikace
27.2.2016 6:15

AntiVirud není potřeba, na žádný jsem nikdy nenarazil….

asmar

asmar

z aplikace
27.2.2016 7:53

Dříve se 360 security jmenovalo CM Security a produkovali i další aplikace jako CM Browser a podobně.

Filip Eliáš

Filip Eliáš

z aplikace
27.2.2016 8:01

Jediný co stojí za zmínku je greenify, vše ostatní je na dvě věci

Tom Tomas Rous

Tom Tomas Rous

z aplikace
27.2.2016 8:40

Zkuste Eset. Nabidne vam 7 dni zdarma plnou verzi, ktera na prohlidku staci. Tadyty antivyry,jak bylo v clanku receno, mazou pamet, takze se napriklad klavesnice musi znovu zapnout. Normalne bezi na pozadi, temer vubec nezpomaluje a hned se objevi, kdyz ji potrebujeme. A k tomu nabijeni: urychlime ho, kdyz budeme nabijet vypnuty mobil a zpomalime to kdyz ho zapneme, zvedneme jas, zapneme bluetooth, wifi a budeme parit neco narocneho (napr. real racing)

Miquel

Miquel

z aplikace
27.2.2016 8:57

360 jsem mel. Neco tak neskutecne debilniho uz nikdy neudelam. Mam note 3 a ten program mi normalne zatahl rucni brzdu v mobilu. Ten byl uplne hotovej a nemohl slapat. Ja byl taky na nervy. Druhy den 360ka letela. Myslim ze spis jako antivirus to je virus. Nobil to uplne zlikviduje. Jsem nejspokojenejsi kdyz nemam zadny takovy blbinec.

Pet64

Pet64

27.2.2016 9:14

no to ochlazení telefonu tomu bych věřil jen tak napůl znám lidi kteří toto používají a když daj ochlazení tak se teplota najednou sníží třeba o 3 °C tak to asi jako možné není je to asi tak jak je to popsáno v článku že se sníží spotřeba energie a tím se to ochladí tomu už se dá věřit ale že jedním kliknutím se telefon ochladí o 3°C jak to říká někdy třeba ta aplikace to asi ne :-O já to nepožívám.

Zuntak

Zuntak

z aplikace
27.2.2016 10:05

Dříve jsem 360 Security používal, ale hlavně kvůli zámku aplikací gestem. Pak jsem si nechal poradit a zkusil jsem Greenify, na který nedám dopustit a už takovým „cleanerům“ nevěřím.

trent

trent

z aplikace
27.2.2016 12:36

Když čtu komentáře, tak se divím, že někdo něco takového vůbec používá. Dokonce na přístrojích jako je galaxy note 3… Ale jo, každý je strůjcem svého štěstí.

Ip Man

Ip Man

27.2.2016 13:57

Přesně tohle je ta aplikace která se mi docela často nabízí sama při otevření nějakého webu. Jinak tyhle čističe všechny jsou k ničemu, samy o sobě to jsou spíš takový viry. Používám na pročištění vestavěnou aplikaci Smart Manager v Galaxy Note 4

NutellaOrDidntHappen

NutellaOrDidntHappen

27.2.2016 16:05

Wow, takže každej den článek o tom, jak nahradit oficiální facebook, abyste si zrychlili telefon a teď tohle… :D

lggl

lggl

z aplikace
27.2.2016 16:30

Ano eset jsem jednou zkusil jen tak a našel mi trojskeho koňe v aplikaci AUTOREC

RSS (komentáře k článku)