32Mpx selfie kamera? Pro Xiaomi žádný problém

Nová řada Xiaomi Mi CC bude zaměřena na fotografování

Nové řady od Xiaomi s názvem Mi CC se dočkáme již za týden, v úterý 2. července. Čínskému výrobci se zatím vcelku dařilo tajit, jakými funkcemi tuto novou řadu zaměřenou na mladé osadí. Že bude zaměřena na fotografie se ovšem spekulovalo již od začátku, mladí a mladiství chtějí zaznamenávat své důležité životní okamžiky co nejkvalitněji. Xiaomi tuto hypotézu potvrdilo dalším teaserem, ve kterém se hlásí o slovo selfie kamera a její specifikace. Jaké bude mít rozlišení a dočkáme se i nových extra funkcí?

Megapixelů není nikdy dost

Podle přiloženého obrázku, které Xiaomi tradičně uveřejnilo na serveru Weibo, se máme těšit na pořádnou dávku rozlišení. Selfie kamera levného Xiaomi bude mít 32 Mpx, tedy vcelku nevídanou dávku, alespoň co se týče předních fotoaparátů. Xiaomi navíc slibuje vylepšený beauty mód. Ten byl doposud dost primitivní a uživatelé si často stěžovali na nerealistické zkrášlování. Stávalo se, že vám tento mód například zužoval čelist, nafukoval oči nebo růžověl líce. Textura pleti šla absolutně “do kytek” a výsledky se podobaly spíše postavám z anime, než přikrášleným lidem.

Beauty Mód si projde řadou vylepšení

S touto novou řadou by tyto neduhy měly být smazány. Xiaomi se chce zaměřit na větší lidskost při dokrášlování selfie fotografií a na “zachycení krásy každého momentu“. Ano, jedná se sice na první pohled o marketingovou vatu, ale můžeme doufat, že se čínský výrobce poučí z chyb svých i ostatních. Vzhledem k cílové skupině jsou ale obavy na místě.

Chic & Cool již za týden

Jak nakonec nové modely řady Chic & Cool budou vypadat se dozvíme již za týden. Specifikace, krom této, zatím na povrch neunikly, a můžeme tak jen spekulovat, zda i ostatní parametry budou mířeny na mladé a zda s nimi půjde ruku v ruce i cena. Série Mi CC je mimochodem dílem týmu, který je složen pouze z lidí narozených v devadesátých letech minulého století. Jak si nastupující generace poradí s prioritami uživatelů bude odkryto 2. července.

Těšíte se na novou řadu Xiaomi Mi CC?

zdroj: Weibo

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)