12 nejlepších her roku 2012 podle Googlu

1

Konec roku je zde a Google této příležitosti využil k tomu, aby trochu zhodnotil předchozí rok. Vyhlásil proto žebříček nejlepších aplikací, her, filmů a hudby na Google Play. O aplikacích jsme před pár dny psali zde, filmy a hudba u nás zatím bohužel nejsou dostupné, takže ty prozatím vynecháme a o hrách si povíme dnes. Co v žebříčku nalezneme? Je zde celkem 12 her, z nichž je polovina placených a polovina zdarma. Z placených her jsou tři z těch levnějších, s cenou pod jeden dolar (dvacet korun) a tři dražší (i když to tak úplně neplatí, protože NFS je ve slevě). Jaké jsou ty nejlepší android hry loňského roku podle Googlu?

 The Bard’s Tale

unnamed

Předělávka starší PC hry pro Android. Chopíte se role barda, který není tak úplně typickým kladným hrdinou a nějaká ta nadávka či hospodská rvačka mu není cizí. Toto vtipem prolezlé RPG vás zabaví na dlouhé hodiny a pokud se o něm chcete dozvědět víc, přečtěte si naši recenzi.

The Bard's Tale
The Bard's Tale

Nun Attack

unnamed (2)

Akční hra s originálními hrdinkami v hlavní roli. Chopte se jedné ze čtyř sester, které opustili své teplé místečko v klášteře a šli zachránit svět před hordami nemrtvých. Každá sestra má sadu unikátních schopností, můžete ji vybavit jednou z 80 dostupných zbraní, prostřílet si svou cestu skrze 40 misí a po cestě ještě zabít nějakého toho bose. Prostě zábava na spoustu hodin. Hra je zdarma s mikrotransakcemi.

Nun Attack
Nun Attack

Granny Smith

unnamed (4)

Babička v této hře má i přes svůj zjevně vysoký věk hodně energie, a proto když jí zloděj ukradne její jablíčka, ani na chvilku neváhá, nazuje si kolečkové brusle a vydává se zloděje pronásledovat. Více se o hře můžete dozvědět v jedné naší Pařbě na víkend.

Granny Smith
Granny Smith

Zookeeper Battle

unnamed (6)

Na první pohled tato hra vypadá jako další z nepočtu variací na Bejeweled, ale to není úplně pravda. Ke klasickému konceptu spoj-tři her přidává online multiplayer, ve kterém bojujete proti zvířátku nepřítele a vhodnými tahy se jej snažíte připravit o životy. Velmi návyková hra, které je zdarma s mikrotransakcemi (pro hraní nejsou nutné, akorát musíte chvilku čekat). O hře jsme psali včera zde.

ZOOKEEPER BATTLE
ZOOKEEPER BATTLE

Devil’s Attorney

unnamed (8)

V této tahové strategii odehrávající se v osmdesátých letech se chopíte role „ďáblova advokáta” Maxe McManna, a vaším úkolem bude osvobodit všechny vaše klienty.

Devil's Attorney
Devil's Attorney

Strikefleet Omega

unnamed (10)

Země byla zničena mimozemskými brouky a vy se v roli kapitána velícího flotile pozemských lodí vydáváte na misi, která je poslední nadějí lidstva a jejímž cílem je zabití nepřátelské královny. Více o této strategické hře se můžete dozvědět z Pařby na víkend.

Strikefleet Omega™ - Play Now!
Strikefleet Omega™ - Play Now!

Funky Smugglers

Funky Smugglers now on Android

Funky Smugglers now on Android

V této hře se budete snažit o to, aby vám do letadla někdo nepropašoval nějakou nebezpečnou věc. Všichni cestující musí projít rentgenem a vašim úkolem bude identifikovat nebezpečné předměty a ihned je zabavit. Celá hra je zasazená do sedmdesátých let a má trochu ujetý styl doprovázený dobovou funky hudbou.

Funky Smugglers
Funky Smugglers

Shadowgun: Deadzone

unnamed (12)

O Shadowgun: Deadzone jsem na našich stránkách již mnohokrát psali, takže jenom ve stručnosti zmíním, že je to multiplayerová sci-fi střílečka od českého studia Madfinger Games a pokud jste ji zatím nějakou shodou okolností míjeli, více informací najdete na našem webu.

SHADOWGUN: DEADZONE
SHADOWGUN: DEADZONE

Need For Speed: Most Wanted

unnamed (14)

Sérii závodních her Need for Speed asi není třeba dlouze představovat. V nejnovějším přírůstku s podtitulem Most Wanted se opět budete prohánět v těch nejrychlejších autech, navíc ve skvělé grafice. Video ze hry můžete vidět také v jedné Pařbě na víkend.

Need for Speed™ Most Wanted
Need for Speed™ Most Wanted

Hamlet

unnamed (16)

V této vtipné adventuře se cestovatel z budoucnosti přimíchá do zápletky Hamleta, což samozřejmě není jen tak a vašim úkolem bude vzniklý zmatek dát nějak do pořádku a zachránit Ofélii. Shakespeare se asi v hrobě obrací, ale my si můžeme užít tuto zajímavou hru a s ní špetku humoru, zajímavé puzzly a hezkou grafiku. Hrát či nehrát? To je, oč tu běží.

3dc4f71a279775bf6c3bbc96a68341d4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Subway Surfers

unnamed (18)

Subway Surfers je hra podobného typu jako známý Temple Run. Vžijete se do role malého sprejera, který utíká před hlídačem a jeho psem. Přitom budete sbírat mince a snažit se nahrát co nevyšší skóre.

Subway Surfers
Subway Surfers

Naught

Naught on Google Play

Naught on Google Play

Ve hře Naught budete měnit gravitaci pomocí naklánění vašeho zařízení (lze nastavit i alternativní ovládání) a tím se s vaším hrdinou vyhnete nástrahám, které na vás číhají a budete řešit různé hádanky. To vše je zabaleno do atraktivního grafického kabátku, který vzbuzuje pocit temného, nebezpečného světa.

6982462d32b40a33fe1562982a9f0b52?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroj: Google Play

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek